III DVIRAČIŲ ŽYGIS ,,TRAKŲ KRAŠTO POETĖS BARBAROS SIDOROVIČ TAKAIS” PALUKNYJE

III DVIRAČIŲ ŽYGIS

,,TRAKŲ KRAŠTO POETĖS BARBAROS SIDOROVIČ TAKAIS” PALUKNYJE

received_1430535677028616Dviratis – visame pasaulyje populiari transporto priemonė, kuria žmonės važinėja ne tik laisvalaikiu, tačiau ir į darbą, ar mokyklą. Laimėjus Trakų rajono savivaldybės Sporto projektinės veiklos finansavimo konkursą, rugsėjo 24 d. trečiąjį kartą Paluknyje startavo Dviračių žygis ,,Trakų krašto poetės Barbaros Sidorovič takais“. Džiugu, kad kiekvienais metais mus palaiko ir aplanko LR Seimo narys Jaroslav Narkevič, kuris pasveikino visus dalyvius linkėdamas gero vėjo strartuojant III-iame Dviračių žygyje.

Praeitais metais dalyviai draugiškai patraukė link Jurgelionių kaimo, kur nuo 1967 iki 2004 metų gyveno ir dirbo Trakų žemės poetė Barbara Sidorovič ir pagerbė jos atminimą skaitydami poetės kūrybos eiles. Daugelis jų virto gražiausiomis dainomis, apie gimtąjį kraštą, kurios skamba ne tik mūsų tradicinėse šventėse ir festivaliuose, bet ir už Lietuvos ribų. Ant namo, kuriame gyveno poetė, iškilmingai buvo pakabinta atminimo lenta. Kodėl nuspręsta pavadinti jos vardu dviračių žygį? Ogi dėl to, kad visą gyvenimą poetės pagrindinė transporto priemonė buvo dviratis. Poetė juo važiavo ne tik į mokyklą, kurioje dirbo mokytoja, bet ir į bažnyčią, kolektyvo, kuriame dainavo repeticijas.

Simboliškai uždarant važiavimą dviračiu sezoną savo jėgas išbandė ir maži, ir dideli. Saulėtą sekmadienio popietę, Paluknio stadione būriavosi dviračių mylėtojai ir entuziastai. Mažiausieji iki 6 metų kategorijoje rungtyniavo su skirtingo tipo dviračio transporto priemone – balansiniais dviratukais, triratukais, paspirtukais. Mamoms, močiutėms padedant  visi mažiausieji dalyviai įveikė 350 metrų distanciją. Pirmoji vieta atiteko Nonai Krasovskai (1:01 min.) antroji vieta –Inetai Ruškevič (1:16 min.) trečiąją vietą laimėjo Adrianą Grigorjeva (2:16 min.). 7-10 metų berniukų grupėje pirmąją vietą užėmė ir įveikė 1 km distanciją Dorian Rainski (2:45 min.) Jam nedaug nusileido David Krasovski (3:16 min.). Trečias liko Rafal Paulauskas (3:23 min.) iš Šventininkų. Mergaičių 7-10 metų grupėje laimėjo Kamilė Vitkovska (2:20 min), antroji vieta atiteko Dominykai Mackevič (2:34 min.) Garbingą trečią vietą laimėjo Eliza Krasovska (2:59 min.)

Nuo 17 metų ir daugiau moterų kategorijoje, laimėjo Božena Lavrukevič (4:33 min) iš Tarpupio, antrąją vietą – Barbara Valiangienė (5:15 min.) trečioji vieta atiteko Anželai Ruškevič (5:28 min.)

Didžiausio palaikymo ir susidomėjimo sulaukė senjorų, nuo 65 ir daugiau moterų kategorija. Jos varžėsi dėl geriausio rezultato 2 kilometrų distancijoje. Pirmąji vieta atiteko Ninai Krasovskai (5:42 min.). Nuolat sportuojanti, aktyvi Paluknio visuomenės veikėja, daugiametė Paluknio mokyklos mokyklos mokytoja Alina Kamilevič (5:57 min.) laimėjo antrąją vietą. Janinai Ruškevič (6:02 min.) atiteko trečioji vieta.

Dviračių žygio nugalėtojai ir taip pat visi dalyviai įvairiose amžiaus kategorijose buvo apdovanoti  organizatorių įteigtais prizais.20170924_123129

Straipsnio ir nuotraukų autorė Renata Joknienė

Parašykite komentarą