VAIKŲ VASAROS STOVYKLA „BORUŽĖLĖ” BAIGĖ SAVO VEIKLĄ

Birželio 1–9 dienomis mūsų gimnazijoje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 7 dienų vaikų vasaros stovykla. Nors stovykla tapo jau tradicine, tačiau išradingos pradinio ugdymo mokytojos Božena Senkanec, Loreta Mackevič, Agnieška Matačina, vodovaujamos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Liudmilos Narkevič, ir vėl paruošė visiškai naują ir įdomią programą. Organizuojant tokią vasaros poilsio stovyklą buvo siekiama pasirūpinti vaikų užimtumu, jų turiningu laisvalaikio leidimu.
Pagrindinis visų dirbančių su vaikais mokytojų tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, sukurti nuoširdžią atmosferą. Taigi birželio 1 dieną pradinių klasių mokinukai sugužėjo į stovyklos „Boružėlė” atidarymą.  Stovyklos atidarymas sutapo su Vaikų gynimo diena. Vaikai dalyvavo prasmingoje akcijoje „Taikos glėbys”. Tądien mokiniai taip pat buvo susipažindinti su stovyklos taisyklėmis ir programa, skirta jų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose.
Itin įsimintina vaikams buvo Kalbų diena, kai jie bendravo ne savo gimtąja kalba, bet lietuviškai, rusiškai, angliškai ir ne tik kalbėjo, bet ir dainavo daineles įvairiomis kalbomis. Kalbų mokytojos Daiva Daukševičienė, Vaclava Klejevskaja, Natalija Mikulskienė parengė įdomius edukacinius užsiėmimus, kurių metu nuveikė daug įdomaus ir naudingo. Mokiniai dalyvavo viktorinoje, sprendė kryžiažodžius, piešė. Savo veiklą jie baigė karaokė. Labai smagu buvo klausytis ir patiems dainuoti. Taigi lietuvių kalbos mokytojos paruoštas dainų karaokė sukūrė mokiniams koncertinę nuotaiką bei leido pasijusti žvaigždėmis. Visus užplūdo labai geros emocijos. Pamokos buvo apgalvotos ir smagios.
Mūsų gimnazijos vaikai labai mėgsta sportuoti bei dainuoti. Vienos stovyklos dienos veikla buvo skirta sportui. Tą dieną poilsį ir žaidimus šokio vyr. mokytoja Ivona Grigienė organizavo gimnazijos stadione ir sporto salėje, atsižvelgdama į sportinių veiklų pobūdį. Buvo norima ne tik leisti mažiesiems stovyklautojams pasivaržyti, bet ir suteikti jiems gerų emocijų, džiaugsmo. Mokiniai jėgas išbandė įvairiose estafetėse. Likusią dienos dalį muzikos mokytoja Renata Joknienė šoko su mokiniais nuotaikingus ratelius, žaidė linksmus žaidimus, dainavo. Įvairi veikla skatino mokinių kūrybiškumą, muzikalumą, fizinį aktyvumą.
Na, o kokia vasara be kelionių? Stovyklautojai net du kartus buvo išvykę už gimnazijos ribų: į edukacinę pamoką-susitikimą su Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojais, įsikūrusiais netoli Paluknio, ir į Lenkų kultūros namus Vilniuje, į gigantiškų vabalų pasaulį. Čia jie įgijo žinių apie vabz­džių gyve­nimo būdą, jų įvai­rovę, apie būtinybę juos sau­goti ir glo­boti. Kitomis dienomis mokiniams buvo organizuojama taip pat įvairi veikla: judrūs ir kūrybiniai žaidimai, turistinės išvykos, vaikų darbų parodėlės, individualūs ir grupiniai užsiėmimai. Vieną dieną vaikai kartu su dailės mokytoja Renata Chosčijeva buvo pasišventę kūrybai. Stovyklautojai sukūrė nuostabius piešinius, kurie puošia mokyklos sienas. Kartu leisdami laisvalaikį, žaisdami, atlikdami įvairias kūrybines užduotis, mokiniai bendravo su bendraamžiais, mokėsi saviraiškos, formavosi jų socialiniai įgūdžiai.
Šiemet į stovyklos veiklą įsitraukė ne tik  pradinio ugdymo mokytojos, bet ir įvairių mokomųjų dalykų pedagogai: dailės ir technologijų, kūno kultūros, muzikos, anglų kalbos, lietuvių kalbos, rusų kalbos, geografijos. Visų pedagogų dėka stovyklos uždavinys – organizuoti turiningą laisvalaikį mokiniams – sėkmingai įgyvendintas.
Stovyklautojai puikiai praleidę laiką liūdėjo, kai atėjo metas skirtis. Paskutiniąją dieną jie pasitiko su šokiais ir dainomis. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič padėkojo mokytojoms už iniciatyvą, kūrybiškumą, išradingumą, pagalbą organizuojant įvairias veiklas. Anot jos, tik komandinio darbo dėka pavyko organizuoti turiningą vaikų vasaros poilsį. Vaikai, puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko nauja.
Ačiū visiems stovyklautojams ir kolegoms už turiningai praleistą, greitai prabėgusią savaitę.
Lik sveika, stovykla! Labas, vasarėle!
 Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą