Vaikų gynimo diena

Birželio 1 dieną, minint Vaikų gynimo dieną, visą Lietuvą apkabino pasaulinė iniciatyva „Taikos glėbys“. Jos autorius ir iniciatyvinės grupės vadovas klaipėdietis kompozitorius ir prodiuseris L. Žiulpa pakvietė kurti taiką ne tik savyje, bet ir šalia mūsų. Prie šios prasmingos iniciatyvos prisijungėme ir mes, Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos bendruomenė.
Taikos glėbys – tai projektas, kurio dėka vienu metu gali apkabinti šimtus tūkstančių žmonių! Dėl ko visa tai? Dėl vaikų, dėl geresnės ateities, dėl taikos! Sutikime, kad kiekvienas viduje trokštame taikos, linkime jos sau, savo artimiesiems ir visam pasauliui. Ko būtų verti visi kiti troškimai ir siekiai, jei nebūtume ramūs dėl ateities?
Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena – mūsų gimnazijoje buvo ypatinga. Tai apsikabinimų už Taiką diena! Nuo pat ankstyvo ryto vieni kitus užkrėtėme gera nuotaika ir šypsena. 11 valandą visi skubėjome į mišias, kurias aukojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Tadas Švedavičius.
Mūsų gimnazijoje prie iniciatyvos „Taikos Glėbys” visus kvietė prisijungti direktorė Agnieška Sakovič, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Božena Senkanec, lietuvių kalbos mokytojos Justyna Mackevič ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Daiva Daukševičienė.20170526_112227
Šia iniciatyvai ruošėmės labai atsakingai. Priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokinukai, mokytojų padedami, piešė piešinius, rašė kvietimus, 5-12 klasių mokiniai – plakatus, susijusius su taika. Lietuvių kalbos mokytojos Daiva Daukševičienė ir Justyna Mackevič kartu su mokiniai pagamino informacinio pobūdžio lankstinukų, į kuriuos įdėjo informaciją, susijusią su šia prasminga iniciatyva. Taip pat mokytojos pagamino ir kitokio pobūdžio lankstinukų, į kuriuos gražiai įpynė mokinių, dalyvavusių respublikiniame rašinių konkurse „Aš kuriu taiką, kurk ir tu”, mintis apie taiką ir karą. Lankstinukus iliustravo pradinių klasių mokinių piešiniais bei skoningais paveiksliukais.
Vidurdienį mokyklos bendruomenė susirinko prie Paluknio seniūnijos. Šią ypatingą dieną buvo labai lengva apkabinti žmogų, kuris mums patinka, tačiau sunkiau apkabinti buvo tą, kuriam seniai negalime atleisti. Tokią dieną, skirtą taikos apkabinimams, buvo lengviau tai padaryti, nes apsikabino visa Lietuva.
Vaikai yra mūsų ateitis. Laimingi vaikai kuria saugią, laimingą ir taikią ateitį. Džiugu, kad dalyvavome prasmingoje iniciatyvoje ir džiaugėmės taip, kaip moka tik vaikai. Mes visi sukūrėme šventę, kurią vieną dieną švęs visas pasaulis kartu!
Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja

20170531_10014620170517_083211

DSC_674920170530_123156

DSC_6750DSC_6745
 

Parašykite komentarą