PAMOKA NETRADICINĖJE APLINKOJE

Jau besiartinant vasaros atostogoms mokiniams vis sunkiau susikaupti prie knygų, atlikti įprastas užduotis, todėl labai svarbu suaktyvinti mokinius ir atrasti naujovių, kurie naujai motyvuotų bei paskatintų dirbti. Todėl lietuvių kalbos mokytoja J. Mackevič  kartu su IT, matematikos mokytoja Mažena Krasovska su 5 – 7 klasių mokiniais gegužės 10 d. organizavo netradicinę pamoką – išvyką į edukacinį užsiėmimą ,,Pasaka Trakų pilyje“. Šios išvykos metu mokiniai aplankė Trakų pilį, klausėsi krašto legendų, atliko įdomias užduotis, dirbo grupėse.
Užsiėmimas buvo padalintas į dvi dalis. Teorinėje dalyje mokiniams buvo pasakojamos Trakų  legendos, o praktinėje dalyje, dirbdami grupėse, mokiniai turėjo atlikti neįprastą užduotį: iš atskirų išdalintų sakinių atkurti pasirinktą legendą. Atlikę šią užduotį grupelių atstovai garsiai visiems perskaitė, ką sukūrė. Skaitusieji pasakas buvo apdovanoti knygelės, visi kiti mokiniai gavo gražias atvirutes su Trakų pilies atvaizdu.
Mokiniai grįžo ne tik pasisėmę žinių, bet ir geriau suvokę, kaip svarbu domėtis savo krašto liaudies pasakomis, skaityti jas ir kurti. Tai tas žanras, kuris labiausiai artimas žmogui – lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save, tai nuostabi bendravimo priemonė – tiltas iš širdies į širdį.
Užsiėmimai netradicinėje aplinkoje labai naudingi, kadangi tai plečia mokinių akiratį. Šiandien mūsų mokiniai neįprastoje aplinkoje mokėsi dirbti kūrybiškai, stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, atliko įdomias užduotis, sužinojo Trakų legendų – visa tai ne tik suteikė naujų žinių, bet ir smagiai nuteikė, vaikai patyrė komandinio darbo džiaugsmo.
 Justyna Mackevič, lietuvių kalbos mokytoja,
Mažena Krasovska, IT, matematikos mokytoja

20170510_114807

20170510_120237

20170510_12185920170510_122035

Parašykite komentarą