ŽEMĖS DIENAI SKIRTI RENGINIAI MŪSŲ GIMNAZIJOJE

Kovo 20 dieną mūsų gimnazijoje prasidėjo renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai, sutampančiai su pavasario lygiadieniu. Žemės dienai skirtų renginių tikslas – atkreipti dėmesį į mūsų planetą Žemę, jos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
Šią dieną II aukšto fojė buvo eksponuojama mokinių darbų paroda  „Žemė – mūsų namai“. Ši paroda sulaukė didelio susidomėjimo ir labai patiko mokiniams.
Kovo 22 –ąją dieną buvo inicijuota 8-10 klasių mokinių viktorina. Viktorinos tikslas –  skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį. Mokiniai kartu su biologijos ir chemijos mokytoja Angelina Bobnis aptarė vandens svarbą ir jo didelę reikšmę kiekvienam žmogui.
Kovo 23 dieną sulaukėme svečių – atvyko Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento, Trakų r. agentūros vedėjas Zigmantas Butvilas. Šį susitikimą organizavo gimnazijos administracija. Svečias pristatė Aplinkos ministerijos struktūrą, paaiškino departamentų veiklą, supažindino su aplinkosaugininkų darbu ﴾nuo brakonierių gaudymo iki dokumentų tvarkymo﴿, kalbėjo apie aplinkos užterštumą, taip pat atsakė į mokiniams rūpimus klausimus.
Kovo 27 – 30 dienomis geografijos vyr. mokytoja Stanislava Chalaburdo pakvietė gimnazijos mokinius gaminti inkilus, skirtus iš šiltųjų kraštų parskrendantiems paukščiams. Mokinių pagaminti inkilai buvo eksponuojami II aukšto fojė, o po to pritvirtinti prie medžių gimnazijos teritorijoje.
Balandžio 4 dieną aktyviausi ir kūrybingiausi renginių dalyviai  vyko į VU Planetariumą. Išvykoje mokinius lydėjo gimnazijos direktorė Agnieška Sakovič ir matematikos vyr. mokytoja Mažena Krasovska. Paskaitos „Gamtos išdaigos“ metu mokiniai sužinojo, kaip susidaro smegduobės, kas yra ugnikalnis, kokiomis legendomis apipinta vaivorykštė, taip pat, kad iš dangaus gali prapliupti ne tik vandens lašais, bet ir tikrais gyvais organizmais. Ypač didelį įspūdį mokiniams paliko naktinis dangaus skliautas. Kiekvienas ieškojo savo zodiako ženklo dangaus žvaigždyne, galėjo sugalvoti norą, krintant žvaigždėms. Mokiniai grįžo kupini naujų žinių ir įspūdžių.
Žemės dienos renginius vainikuos padėkų įteikimas aktyviausiems veiklų dalyviams. O mūsų gimnazijos bendruomenė ir toliau prisidės prie švarios aplinkos išsaugojimo…
Mažena Krasovska,
IT, matematikos vyr. mokytoja
20170330_12154220170330_122305
 20170404_10532620170323_115905

Parašykite komentarą