TARPTAUTINIS SOCIALINIS PROJEKTAS „NEBŪK NAIVUS KELYJE“

Šiais mokslo metais mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Daiva Daukševičienė ir Justyna Mackevič su mokiniais prisijungė prie tarptautinio socialinio projekto „NEBŪK NAIVUS KELYJE“ veiklų. Projektą palaiko ŠMM, Vidaus reikalų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. „Nebūk naivus kelyje sąjunga“ (NNKS) – visuomeninė, savanoriška, pelno nesiekianti, Lietuvos mokinius, vežėjus, jaunimo organizacijas vienijanti sąjunga, kurios pagrindinis tikslas – informuoti jaunimą, kaip saugiai keliauti, pakeisti savo kelionių įpročius ir tapti atsakingais ne tik už save, bet ir už kitus. Projekto tikslas – informuoti jaunimą apie tai, kad negalima keliauti bet kaip ir su bet kuo.
NNKS matydama, kad taika tampa vis trapesnė sąvoka mūsų pasaulyje bei mūsų aplinkoje 2017 metais paskelbė akciją „Mums reikia taikos“. Mintis skelbti Taikos akciją atsirado matant, kokioje baisioje situacijoje yra pasaulis ir kokia trapi tampa taika. Mūsų gimnazijos mokiniai visą mėnesį rašė rašinius apie tai, kaip galima išsaugoti pasaulyje taiką. Vertinimo komisijos narės – lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Daiva Daukševičienė ir lietuvių kalbos mokytoja Justyna Mackevič – peržiūrėjo mokinių darbus ir vienbalsiai pripažino, jog geriausi yra 3 klasės mokinių Novaldo Cezario Mackevič, Nikitos Bražickio, taip pat 7 klasės mokinių Kamilės Barškutytės, Inesos Šuleckajos, Katažynos Valiuk, Joanos Makutonovič darbai, kurie buvo išsiųsti konkurso organizatoriams.
Dalyvaudami šioje projektinėje veikloje mokiniai suprato, jog taikos reikia ne tik toli – kažkur, kur vyksta karai, tačiau jos reikia ir mūsų aplinkose bei šeimose, bendruomenėse. Atėjo laikas ne simuliuoti taiką, o kartu jos siekti, kad ir mažais žingsniais, tačiau pradedant nuo savęs.
          Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja

0132ba275abc7e586642f8fa608c321dmazas-logo1

Parašykite komentarą