IŠVYKA Į FILMĄ ,,ŠUNS TIKSLAS“

suns_tikslas_-1
Kad žmogaus ir gyvūnų ryšys yra, niekas negalėtų paneigti. Nebestebina akliesiems padedantys šunys ar terapija su žirgais. Sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Daugelis mūsų žino, ką reiškia prieraišumas, kai augini šunį ar kokį kitą gyvūną. Ryšys būna itin stiprus. Labai džiugu, kai galime pasigirti ypatingu ryšiu su savo augintiniu.
Kovo 28 dieną mūsų gimnazijos 1 ir 3 klasės mokinukai su pradinio ugdymo mokytoja metodininke Božena Senkanec ir lietuvių kalbos mokytoja Daiva Daukševičiene buvo nuvykę į filmo „Šuns tikslas“ peržiūrą. Pagrindinė šio filmo mintis – visas kliūtis nugalinti žmogaus ir šuns draugystė.
Mes pamatėme istoriją apie šunelį Beilį, kuris nuo pat pirmosios dienos labai susidraugavo su berniuku Itanu. Jie kartu augo, žaidė, džiaugėsi, liūdėjo. Berniukas ir šuo labai vienas kitą mylėjo bei padėjo vienas kitam. Kadangi šuniukai gyvena daug trumpiau nei žmonės, todėl kai Itanas tebebuvo jaunuolis, Beilis paseno ir numirė. Po trumpo nebūties laikotarpio Beilis staiga suprato, kad vėl yra gyvas – vėl yra mažas šunelis, tačiau jau nebe Beilis. Ir netgi ne šunelis, o kalytė! Atsipeikėjęs po pirmojo šoko, jis prisitaikė prie naujojo gyvenimo ir nugyveno jį taip pat linksmai, prasmingai ir padėdamas žmonėms, kaip ir pirmąjį kartą. Po to Beilis atgimė dar kartą. Ir dar kartą.
Filmo siužetas sujaudino visus. Vaikai pamatė ir tikrą šuns ištikimybę, ir žmonių negailestingą elgesį su juo. Ypač sujaudino scena, kur šuo puola į vandenį gelbėti vaiko. Sužavėjo tai, kad šuo Beilis turėjo penkis gyvenimus, kuriuose patyrė ir žmonių žiaurumo, ir meilės. Šuns atsidavimas šeimininkui buvo toks didelis, kad, antrame gyvenime jį praradęs, ieškojo savo draugo ir rado jį penktame gyvenime.
Istorija apie žmogaus ir šuns draugystę buvo išties ypatinga. Tai buvo nuostabiai šiltas, pamokantis, lietuviškai įgarsintas filmas, kurį žiūrėdami supratome, kad reikia džiaugtis kiekviena diena ir iškilus bėdai padėti artimiesiems bei draugams. Laikas kino teatre prabėgo nepastebimai. Važiuodami namo vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais. Grįžę padėkojo už kelionę. Ekskursija buvo tiesiog nuostabi!
 Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą