RAJONINIS MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

Penktadienį, kovo 10 dieną‚ Trakų rajono tautinių mažumų 3-4 klasių mokiniai rinkosi į meninio skaitymo konkursą, skirtą Vytės Nemunėlio 110-osioms gimimo metinėms pažymėti. Konkurse dalyvavo 15 jaunųjų skaitovų iš Trakų, Lentvario Henriko Senkevičiaus, Paluknio Longino Komolovskio gimnazijų ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos.
Gražios šventės – Kovo 11-osios išvakarėse – skambėjo gražiausi lietuvių poeto Vytės Nemunėlio posmai, neabejotinai nuoširdaus jausmo sušildyti lietuviški žodžiai, žavėjo mažųjų skaitovų nuoširdumas. Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Skaitovai džiugino gebėjimu klausytojui perteikti meninio teksto mintį, gebėjimu bendrauti su klausytoju, taisyklinga, raiškia ir įtaigia kalba, scenos kultūra. Visi – ir mokiniai, ir klausytojai, ir vertinimo komisija – buvo pakylėti.
Skaitovų pasirodymus vertino kompetentinga komisija: Trakų r. savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Alina Jakonis, Trakų r. Lentvario „Versmės” lietuvių kalbos vyr. mokytoja Almonė Ivanenko, Trakų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danguolė Vasiliauskienė, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytoja metodininkė Elena Lenkauskienė, Trakų pradinės mokyklos pradinio ugdymo vyr. mokytoja Regina Sabienė.
Kaip ir kiekviename konkurse, vieniems mokiniams sekėsi geriau, kitiems šiek tiek prasčiau, nes koją pakišo jaudulys, tačiau visi nusipelnė pagyrimo už pastangas. Juk kai kurie į sceną skaityti eilių žengė tik pirmąjį kartą.
Konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, asmeninėmis dovanomis ir tulpėmis, tapusiomis šios dienos akcentu ir savotišku talismanu, nešančiu sėkmę. Reikia viltis, kad graži skaitomo meninio žodžio tradicija ir mokinių noras dalyvauti meninio skaitymo konkurse išliks ir ateinančiais metais.
Rajoninio meninio skaitymo konkurso nugalėtojai:
2 vieta – Gabrielia Buzarevič, 3 klasė
3 vieta – Samuel Makutonovič, 4 klasė
3 vieta – Oksana Savickaja, 4 klasė

Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja

IMG_20170310_112947

Parašykite komentarą