UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ

 uzgavenes
Šiandien visa Lietuva triukšmingai vijo žiemą, šaukė pavasarį – šventė Užgavėnes. Šventė neaplenkė ir mūsų gimnazijos. Senovėje žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo bėdų neatsiginsi. Vasaris dosnus šventėmis. Todėl ir mūsų gimnazijos priešmokyklinės ugdymo grupės ir pradinio ugdymo mokytojos, puoselėdamos kasmetinę tradiciją, suskubo švęsti Užgavėnių.
Šventės dieną visi, maži ir dideli, džiaugdamiesi saulės spinduliais, prisikepę blynų, su gera nuotaika, „pasipuošę“ iš palėpių ištrauktais senais drabužiais ir kaukėmis, kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, mokinukai gąsdino žiemą. Priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtoja Renata Joknienė, pradinio ugdymo mokytojos Božena Senkanec, Agnieška Matačina, Loreta Mackevič taip pat solidarizavosi su mokinukais – buvo persirengusios žavingomis čigonėmis. Ruošdamiesi renginiui ugdytiniai sužinojo daug Užgavėnių papročių ir tradicijų. Šiandien mokiniai ėjo linksminti visų, kas buvo gimnazijoje: direktorės, direktorės pavaduotojos ugdymui, virėjų, mokytojų. Visiems deklamavo eilėraščius, dainavo dainas. Už išradingumą, puikius eilėraščius, kaukes mokiniai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.
Šventės dieną gimnazija prisipildė juoko, linksmybių, ryškių spalvų ir viliojančių kvapų. Renginio kulminacija – deganti Morė, kuri kėlė susižavėjimo šūksnius. Vėliau linksmybės persikėlė į mokyklą. Kad visus metus būtume sotūs, padengėme gausų vaišių stalą ir prisivalgėme blynų bei kitų skanėstų.
Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos mokiniai išvijo žiemą! Graži buvo žiema, bet laikas užleisti vietą pavasariui!
Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja
20170227_23135120170227_23022420170227_225626

 

Parašykite komentarą