NETRADICINĖ PAMOKA VAIKŲ DARŽELYJE

Daugelis mano, kad vaikų darželyje dirbančios auklėtojos tik „žaidžia” ir nieko neveikia, tereikia vaikučius aprengti, nurengti, paguldyti, paskaityti pasakėlę. Nedirbantis darželyje žmogus negali žinoti, kiek darbų atlieka darželio auklėtoja.
Norėdami sužinoti, ką iš tiesų veikia vaikų darželio auklėtojos, sausio 31 dieną kartu su technologijų mokytoja Liudmila Narkevič 9 ir 10 klasės mokiniai lankėsi Paluknio vaikų darželyje, kur vyko netradicinė pamoka, leidusi daugiau sužinoti apie darželio auklėtojos bei virėjos profesiją.
Vaikų darželio direktorė Irena Kravčiun maloniai sutiko būti mokytojos Liudmilos Narkevič pamokos pagalbininke. Ji supažindino su savo ir auklėtojų darbo specifika, čia dirbančiais specialistais, suteikė informacijos apie studijas, taip pat atsakė į mokinių pateiktus klausimus. Mokiniams labai patiko bendravimas su direktore, nuoširdžiai pasakojančia apie savo mylimą darbą, personalą, ugdytinius.
Vaikų darželio auklėtoja Daiva Urbonavičienė išsamiai papasakojo apie savo darbą. Ji akcentavo, jog auklėtojos darbas – tai kasdieninio gyvenimo buitis su žaidimais, kūrybiniais darbais ir šventėmis. Kiekvienas vaikas yra išskirtinis, nepakartojamas, kiekvienas reikalauja dėmesio, kiekvienas pasakoja, skundžiasi ar žaisdamas džiūgauja. Auklėtoja Daiva pabrėžė, jog jai ir kitoms auklėtojoms reikia nuolat galvoti apie ugdomąją veiklą, lavinamųjų, mokomųjų priemonių paruošimą, metinio ir savaitinio plano rašymą, grupės ugdomosios aplinkos tvarkymą, švenčių scenarijų rašymą, fiksuoti vaikų daromą pažangą, pasiekimus, tvarkyti vaikų kūrybinių darbų aplankus, dalyvauti, kurti ir vykdyti įvairius projektus.
Po pokalbio su direktore ir auklėtoja Daiva Urbonavičiene turėjome galimybę užsukti į darželio virtuvę bei pabendrauti su virėja Danute Vilčevska, kuri tuo metu kepė blynelius. Ji papasakojo apie savo kasdieninį darbą, pasidalino blynelių receptu, taip pat atsakė į mokinių klausimus.
Netradicinė pamoka mokiniams neprailgo ir labai patiko. Jie pažadėjo dar ne kartą užsukti aplankyti darželio ugdytinių. Vienos bei kitos mergaitės galvoje sukirbėjo mintis apie vaikų darželio auklėtojos bei virėjos profesiją.
 Liudmila Narkevič,
technologijų vyr. mokytoja

20170131_125102

20170131_124703

Parašykite komentarą