,,RAŠOM! 2017“

Dailioji bei originalioji rašysena… Ko gero, kiekvienas galėtų sutikti, kad dabar gražiai rašyti sugeba retas žmogus. Atrodo, paprastas dalykas: tiesiog paimk plunksną, tekstą, įdėk truputį pastangų ir… jau parašyta. Deja, ne viskas taip lengva, kaip atrodo. Dailusis rašymas – neįprasta ir ypatinga užduotis.
Sausio 31-ąją dieną 5, 6 ir 7 klasių mokiniai išbandė savo rankų miklumą nacionaliniame Vinco Kudirkos Dailyraščio konkurse ,,Rašom! 2017”. Pagrindinis šio konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Konkurso metu mokiniai galėjo naudotis tik rašaliniu parkeriu. Korektūros priemonėmis (juostelėmis, teptukais, tepikliais ir pan.) naudotis nebuvo galima.
Visi dalyvavusieji dailyraščio konkurse tvirtino, jog buvo nelengva rašyti – darbo pradžioje sekėsi geriau, vis dėlto artėjant prie pabaigos ranka nuslysdavo ir raidės nukrypdavo į šoną. Kartais ir visai paprastas dalykas reikalauja kantrybės, jėgų, atidumo – visa tai mokiniai šiandien patys galėjo pajusti.
Pasibaigus konkursui, buvo išrinkti geriausi darbai. Vertinant mokinių darbus, buvo atsižvelgta į teksto struktūrą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei atidumą,  kalbos taisyklingumą. Geriausiai konkurse sekėsi:
  1. Albertui Sacharuk (5 kl.)
  2. Lukašui Dakinevič (6 kl.)
  3. Kamilei Barškutytei (7 kl.)
Džiugu, kad mokiniai stengėsi rašyti kuo dailiau, taisyklingiau, originaliau – šis mažas žingsnelis įrodo tai, jog kai yra noras, tai ir rezultatas.
 Justyna Mackevič,
lietuvių kalbos mokytoja
IMG_20170131_082420IMG_20170131_082538

IMG_20170131_100308

Parašykite komentarą