DAILYRAŠČIO KONKURSAS

Šiandien dailus raštas – retenybė. Daugelis rašo kompiuteriu ir vis rečiau ima į rankas parkerius. Tenka pripažinti, kad nebemokame gražiai rašyti. Nesusimąstome, kad taisyklingas ir dailus raštas byloja apie žmogaus vidinę kultūrą.
Kiekvienas iš mūsų gebame rašyti, tačiau tik nedaugelis esame apdovanoti talentu tai daryti kruopščiai, gražiai ir tvarkingai. Kad tokie žmonės būtų pastebėti ir įvertinti, pradėtas rengti Dailyraščio konkursas.
Sausio 17 dieną mūsų mokykloje vyko Nacionalinio Vinco Kudirkos Dailyraščio konkurso „Rašom!“ mokyklinis turas. Šio konkurso tikslas yra ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausią rašyseną turinčius mokinius. Dailyraštis buvo rašomas ranka rašaliniu parkeriu. Korektūros priemonėmis (juostelėmis, pieštukais, korektoriais) naudotis nebuvo galima. Konkurse dalyvavo 2, 3 ir 4 klasės mokiniai. Dailiai nurašyti tekstą ne tokia jau ir paprasta užduotis. Visą pamoką prie baltų popieriaus lapų plušėjo mokiniai. Daugelis mokinių prisipažino, kad sunku rašyti dailyraščiu.
Pasibaigus konkursui buvo išrinkti trys geriausi darbai, atitinkantys konkurso reikalavimus. Vertinant darbus, buvo atsižvelgta į teksto išdėstymą, rašto aiškumą, darbo estetiką bei taisyklingumą. Geriausiai konkurse sekėsi:
1. Gabrielai Kliukovič ﴾3 kl.)
2. Majai Bražickajai ﴾2 kl.)
3. Samueliui Makutonovič ﴾4 kl.)

Labai džiugu, kad dar turime mokinių, kurie stengiasi gražiai ir taisyklingai rašyti!
 Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja

DSCF9799

DSCF9790

DSCF9781

Parašykite komentarą