SUSITIKIMAS SU TRAKŲ RAJONO VEIKLAUS JAUNIMO ASOCIACIJOS NARIU

Gruodžio 10-ąją visame pasaulyje yra minima Jungtinių tautų priimtos Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos diena. Supažindinimas su vaiko teisėmis ir jų įgyvendinimas – svarbi demokratinės valstybės piliečio ugdymo mokykloje dalis. Vaikystė – laikotarpis, per kurį vaikai greitai keičiasi ir vystosi, taip pat patiria įvairių nuoskaudų. Būdami fiziškai silpni, nesubrendę bei nepatyrę, šiuo laikotarpiu vaikai yra visiškai arba dalinai priklausomi nuo suaugusių. Jų gyvenimas ir augimas priklauso nuo atsakingų už juos suaugusiųjų rūpesčių ir pastangų.
Gruodžio 13 dieną mūsų mokykloje sulaukėme svečio – buvusio mokinio S. Karmyševo. Jis atvyko turėdamas kilnų tikslą – vesti interaktyvią pamoką, susijusią su žmogaus teisėmis, priešmokyklinės ugdymo grupės ir 1- 4 klasių mokiniams. Svečias kalbėjo apie vaikų teises ir apie jų savijautą ieškant šių teisių. S. Karmyševas akcentavo, kad kartais taip nutinka, kad diena iš dienos vaikai nesutaria, jų galvose sukasi įvairios mintys, jausmai ir veiksmai. Per pamoką svečias stengėsi vaikus išmokyti tolerancijos ir pagarbos kitiems žmonėms. Labai dažnai, anot S. Karmyševo, netolerancijos problema kyla tada, kai mes aplinkinius stebime ir lyginame ieškodami tik skirtumų, bet pamirštame apie panašumus, kurie yra mums visiems bendri. Užduotys, pateiktos mokiniams, buvo linksmos,  žaidimai –  įtraukiantys dalyvauti įdomioje veikloje.
Interaktyvi pamoka neprailgo. Pradinių klasių mokinius į aktų salę atlydėjusios mokytojos  L. Mackevič ir D. Daukševičienė puikiai suprato, kad Tarptautinė žmogaus teisių diena yra puikus metas mokyti vaikus prisidėti prie geresnės visuomenės kūrimo. Grįžę į kabinetus mokinukai vienu balsu tvirtino mokytojoms, kad interaktyvi pamoka jiems buvo labai įdomi.
Per 4 pamoką 7-12 klasių mokiniams svečias pasakojo apie savanorystę, jos svarbą žmogaus gyvenime. S. Karmyšev susipažino mokinius su vietinėmis ir tarptautinėmis savanorystės programomis, dalinosi savo patirtimi ir idėjomis. Svečias paaiškino, kad savanoriškas darbas – tai galimybė kiekvienam, nepriklausomai nuo lyties, tautybės, religinių bei politinių įsitikinimų, amžiaus ir sveikatos panaudoti savo žinias ir patirtį, realizuoti savo pomėgius, susirasti naujų draugų, tapti reikalingu kitiems, gerai praleisti laisvalaikį, įsitraukti į darbą ir dalyvauti visuomenės gyvenime, keičiant jį pagal bendruomenės poreikius.
Trakų rajono veiklaus jaunimo asociacijos nariai, pasak S. Karmyševo, vykdo atvirą darbą su mažiau galimybių turinčiu 13-30 metų jaunimu. Atviras darbas yra viena iš darbo su jaunimu formų, kuri suteikia prasmingos veiklos ir turiningo laisvalaikio galimybes savirealizacijos erdvės nerandančiam jaunimui bei palengvina atskirtį patiriančių jaunų žmonių integraciją į visuomenę.
Mes labai tikimės, kad ši graži S. Karmyševo iniciatyva sudarys sąlygas stiprinti mūsų bendradarbiavimą, kaip socialiai naudingą veiklą, skatinančią aktyvų pilietiškumą, o šie metai tam yra ypač tinkami, nes  2016-ieji yra paskelbti vietos Bendruomenių metais.
 Liudmila Narkevič,
soc. . pedagogė metodininkė

 

20161213_113614

20161213_105816

 

Parašykite komentarą