PASAULINĖ AIDS DIENA

Gruodžio 1-ąją visame Pasaulyje minima Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS. Tarptautinis AIDS dienos simbolis – raudonas kaspinas. Tai solidarumo ir paramos simbolis.
Nuo lapkričio 28 iki gruodžio 5 dienos mūsų mokykloje vyko įvairi veikla, skirta pasaulinei AIDS dienai pažymėti. Veiklą inicijavo soc. pedagogė metodininkė Liudmila Narkevič. Jai talkino biologijos mokytoja Angelina Bobnis bei klasių vadovai.
Lapkričio 28 dieną buvo vykdoma prevencinė akcija prieš žalingus įpročius. Biologijos mokytoja Angelina Bobnis per biologijos pamokas vykdė švietėjišką veiklą – mokiniai buvo supažindinti su klastingos ligos eiga, ŽIV užsikrėtimo keliais bei apsisaugojimo būdais. Iš mokinių atsakymų paaiškėjo, jog jie žino, kad AIDS yra nepagydoma liga, bet kas ją sukelia ir kaip reikia jos išvengti, daug kam buvo sunku paaiškinti. Todėl biologijos mokytoja mokiniams išsamiai papasakojo, kas yra AIDS, kaip užsikrečiama šia liga, per kiek laiko susergama, kokie ligos požymiai. Mokiniams buvo parodyti ir pakomentuoti statistiniai duomenys, kiek per metus pasaulyje ir Lietuvoje žmonių suserga AIDS. Po teorinės dalies, ugdytinių buvo klausiama, kaip reikia stiprinti savo kraują, kokius maisto produktus reikia valgyti, kad būtume sveiki. Džiugu, kad mūsų mokiniai domisi ir žino, kad svarbu rūpintis savo sveikata. Per biologijos pamokas buvo ugdomos mokinių dorinės nuostatas, teikiama informacija apie ŽIV, AIDS ir narkomanijos žalą. Pokalbių metu mokiniai buvo skatinami atsakingiau vertinti savo bei draugų elgesį, ugdyti toleranciją AIDS sergantiems žmonėms. Tądien taip pat buvo inicijuotas ir piešinių bei plakatų, skirtų Pasaulinei AIDS dienai, konkursas, kuriame dalyvavo 3-12 klasių mokiniai. Piešiniai ir plakataieksponuojami mokyklos erdvėse.
Lapkričio 30 dieną  Pasaulinės AIDS dienos išvakarėse Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka pakvietė visus,  besidominčius ŽIV ir AIDS temomis, tiesiogiai stebėti prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „AIDS: GERIAU ŽINOTI!”, kuri buvo tiesiogiai transliuojama internetu. Šią paskaitą stebėjo soc. pedagogė Liudmila Narkevič, kuri kitą dieną 7-12 klasių mokiniams organizavo diskusiją aktualiais klausimais: kodėl nepavyksta sustabdyti ŽIV epidemijos, kokie mitai vis dar gaubia AIDS ir ŽIV, ką apie ŽIV ir AIDS turi žinoti kiekvienas. Diskusija ugdytiniams buvo naudinga. Tikėtina, jog jie atsimins, kad reikia save saugoti.
      Taigi, nepamirškime, kad AIDS – klastinga bei labai pavojinga liga ir niekas kitas ir tik mes patys galime nuo jos apsisaugoti ir apsaugoti kitus!
Liudmila Narkevič,
soc. pedagogė metodininkė
aids3aids2

aids1

Parašykite komentarą