Tolerancijos paukščiai skraidė Paluknio vidurinėje mokykloje

20161118_121713Lapkričio 16 dieną įvairiose švietimo įstaigose minima Tarptautinė tolerancijos diena. 1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, ir kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių, o nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.
Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šios dienos minėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS. Jį pasiūlė Klaipėdos Gedminų progimnazijos Tolerancijos ugdymo centras.
Tolerancijos paukščiais pasipuošė ir mūsų, Paluknio vidurinė mokykla. Tarptautinė tolerancijos diena mūsų ugdymo institucijoje minima ne tik lapkričio 16-ąją – čia visą savaitę vyko pasirengimo darbai, į kuriuos įsitraukė visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, mokytojai ir tėvai.
Tolerancijos dienai skirtus renginius inicijavo soc. pedagogė metodininkė Liudmila Narkevič. Ji pakvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti įvairiose integruotose veiklose. Šią savaitę pamokos buvo skirtos aptarti žodžio „tolerancija” prasmę ir reikšmę, paieškoti tolerancijos bei netolerancijos pavyzdžių iš kasdienių gyvenimo situacijų, iš mokyklos gyvenimo. 5-12 klasių mokiniams klasių vadovai priminė, kas gali atsitikti, kai žmonės negerbia ir netoleruoja vieni kitų – kokios baisios ir nenuspėjamos to pasekmės. Daug buvo kalbama apie tai, kad pasaulyje gyvena skirtingi žmonės. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų, tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiau.
Priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai su auklėtoja Renata Jokniene taip pat dalyvavo Tolerancijos dienos renginiuose. Buvo vykdomi įvairūs žaidimai, rytinė mankšta. Pradinio ugdymo mokytojos Agnieška Matačina, Božena Senkanec, Loreta Mackevič su 1-4 klasių mokinukais piešė, lankstė, kirpo tolerancijos paukščius, kurie papuošė mokyklos aktų salę. Vaikams buvo labai smagu ir linksma. Soc. pedagogė metodininkė Liudmila Narkevič su 5-12 klasių mokiniais vykdė pokalbius įvairiomis temomis: „Draugystės paslaptis“, „Mes skirtingi, bet mes visi kartu“, taip pat konsultavo tėvus.
Lapkričio 18 dieną technologijų kabinetas buvo virtęs grožio salonu. Čia mokiniams buvo formuojamos kitokios, nei įprasta šukuosenos, pageidaujantiems keičiama plaukų spalva. Pilietinę iniciatyvą užbaigė mokinių bendrai kuriamas „Tolerancijos paukštis“, kuris kvietė mokyklos bendruomenę gerbti žmogaus orumą, skirtingas nuomones, sugyventi su kitaip jaučiančiais ir mąstančiais. Mokinius skatino ir jiems padėjo papuošti tolerancijos medį technologijų vyr. mokytoja Liudmila Narkevič ir dailės vyr. mokytoja Renata Chosčijeva. Nuo šiol TOLERANCIJOS PAUKŠČIAI plasnoja mūsų mokyklos aktų salėje.
Baigiamojo renginio metu mokiniai kartu su mokytojais aptarė tolerancijos svarbą mūsų visuomenei ir aktualumą. Visi suprato, kad norint būti tolerantiškiems, reikia pradėti nuo savęs: suprasti, gerbti, pripažinti šalia esančius žmones, taip pat iš kitų šalių atvykusius piliečius. Labai tikimės, kad ir prabėgus šiai savaitei kiekviena ateinanti diena bus pilna pakantumo, pagarbos, supratimo kiekvienam mūsų kelyje sutiktam žmogui.
Liudmila Narkevič,
soc. pedagogė metodininkė

20161116_115453

 

Parašykite komentarą