Akcija ,,Nepriklausomybę švenčiame kartu”

received_660402630804752Lenkijos Nepriklausomybės diena – tai svarbiausia nacionalinė šventė. 1918 m. lapkričio 11 d. Lenkija po 123 m. nelaisvės atgavo nepriklausomybę. Ši diena itin svarbi tautinėms bendrijoms, gyvenančioms Lietuvoje ir visame pasaulyje.
Lapkričio 11 dieną mūsų mokykloje buvo originaliai paminėta Lenkijos nepriklausomybės diena. Ugdytiniai prisijungė prie akcijos ,,MyPolska – świętujmy razem niepodległość”. Akcijoje galėjo dalyvauti kiekvienas lenkas, gyvenantis bet kurioje pasaulio vietoje. Tam reikėjo fotoaparatu arba išmaniuoju telefonu nusifotografuoti Lenkijos vėliavos fone. Vėliau nuotraukas būtina siųsti į „Twitter”, „Facebook” ar Instagram.
Šios prasmingos akcijos tikslas – pademonstruoti lenkų tautos, išsibarsčiusios visame pasaulyje, vienybę, patriotizmą, džiaugsmą atgavus laisvę. Akcijos iniciatorė Lenkijos ambasada Londone, rėmėja –  Užsienio reikalų ministerija ir Lenkijos prezidentas A. Duda. Ši akcija vykdoma jau antrus metus.
Mes džiaugiamės, kad ši socialinė akcija  nors trumpam suvienijo mūsų tautiečius. Tegul ši diena parodo, kokiu praeities sukrautu turtu naudojamės, ir eilinį kartą sustiprina mus, kad ir toliau garbingai liudytume savo tautinę priklausomybę kitoms tautoms, šalia kurių gyvename.
 Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja

20161111_112250

Parašykite komentarą