Atšvaitų diena

Pastaruoju metu padaugėjo eismo įvykių, kuriuose tamsiu paros metu nukenčia pėstieji ir dviratininkai. Jie nedėvi šviesą atspindinčios liemenės, neturi prisisegę atšvaito.
Spalio 18 dieną Lietuvoje skelbiama Atšvaitų diena, kurios pagrindinė idėja: „Turi atšvaitą? Segėk jį teisingai – matomoje vietoje, laisvai kabantį kelių aukštyje ir gerai apšviečiamą automobilių šviesų“. Šią dieną itin pabrėžiama atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių bei kitų šviesą atspindinčių elementų svarba. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva visoje Lietuvoje vykstanti „Atšvaitų dienos“  akcija vyko  ir mūsų, Paluknio vidurinėje mokykloje.
Pradinio ugdymo mokytojos Božena Senkanec, Agnieška Matačina vaikams priminė saugaus elgesio taisykles gatvėse, saugos diržų ir atšvaitų dėvėjimo svarbą.
Priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtoja Renata Joknienė organizavo viktoriną. Mokinukai labai noriai atsakinėjo į klausimus. Labai džiugu, kad mažieji turi net po kelis atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, taip pat jų žinių bagažas yra gana įspūdingas. Vaikai, pasipuošę visais būtinais saugiam gyvenimui atributais, labai noriai pozavo nuotraukoms.
Atšvaitai ant vaikų drabužių žybsėjo, po šios akcijos, tikimės, jų sužibės daug daugiau.  Kiekvienas atšvaitas gali išgelbėti vieną gyvybę. Tad siekime, kad vaikai atšvaitus suvoktų ne tik kaip saugumo priemonę, bet ir kaip drabužio detalę, kuria patys norėtų puoštis ir rodyti draugams.

Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja
20161018_112547

Parašykite komentarą