Mokytojo diena

Nuo seno ruduo asocijuojasi su derliumi. Senovėje trumpėjant vakarams vaikai sėsdavosi aplink ugnį semtis žinių iš paties didžiausio išminčiaus – mokytojo, dar vadinamo Kriviu: jie krisdavo į rankas vyriausiajam it medžių lapai – skirtingų dydžių, formų įvairumo, spalvų margumo.
Spalio 5- ąją mūsų mokykloje nuaidėjo, nušurmuliavo graži šventė – Mokytojo diena. Taip jau įprasta, kad mokytojai tą dieną šventiškai pasipuošia, daugiau šypsosi, stengiasi nepaskęsti sveikinimo žodžių jūroje. Atėjusius į darbą mokytojus mokiniai pasitiko su gėlėmis, gražiais linkėjimais. Vyresniųjų klasių mokiniai tą dieną susipažino su mokytojo ,,duona”: jie  susivienijo į „jaunųjų mokytojų“ kolektyvą  ir  vedė įvairių mokomųjų dalykų pamokas. Tuo tarpu tikrieji mokytojai galėjo pailsėti, pasivaišinti kava ir šventiniu tortu. Taip pat mokytojai dalyvavo dailės pamokoje. Jiems teko piešti mokytojo V. Gudalevič portretą. Nelengva, tikrai nelengva buvo prisiminti dailės pamokų įgūdžius. Pasibaigus dailės pamokai visi vieningai nutarė, jog gražiausiai kolegos portretą nupiešė muzikos mokytoja R. Joknienė.
Šventinę dieną mokykloje sulaukėme viešnių: Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojos Marijos Puč ir mero patarėjos Eleonoros Kravčun. Valdininkės atvežė padėkos raštus, kuriuos įteikė direktoriaus pavaduotojai ugdymui L. Narkevič, geografijos mokytojai S. Chalaburdo, fizikos mokytojai I. Šulc, matematikos ir informacinių technologijų mokytojai M. Krasovskai, lietuvių kalbos mokytojai E. Solovjovai.
Vidurdienį mokytojai ir mokiniai susirinko į aktų salę. Renginį pradėjo vedėjai L. Mackevič ir A. Bartoševič. Mūsų mokyklos ugdytiniai pagerbė mokytojus prasmingais posmais, kuriuos deklamavo lenkų, lietuvių, rusų kalba,  padėkojo mokyklos pedagogams už triūsą ir meilę. Šventę organizavo 12 klasės mokiniai su savo auklėtoja I. Šulc. Aktų salėje taip pat vyko viktorina, kurioje varžėsi mokytojų ir mokinių komanda. Jos metu mokytojai ir mokiniai žiūrėjo vieni kitų vaikystės nuotraukas ir turėjo atspėti, kur yra kuris mokytojas ar mokinys. Mokiniai mokytojams uždavė daug įvairių klausimų, į kuriuos pedagogai labai noriai atsakinėjo. Pasibaigus viktorinai ir mokytojai, ir mokiniai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.
Šiais metais Mokytojo diena buvo kupina nuoširdaus juoko ir šypsenų. Buvo smagu matyti tokius linksmus ir atsipalaidavusius kolegas. Tad būkime visi žvalūs ir energingi, kupini optimizmo, gebėjimo suteikti žinių ir dėmesio.

Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą