Europos kalbų diena

Kiekvienais metais rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos sąjungos kalboms. Pagrindiniai šios šventės tikslai – papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą; stiprinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jų ribų.
Mūsų mokykloje  Europos kalbų diena kasmet švenčiama vis kitaip. Šiais metais ji prasidėjo intensyviu pasiruošimu šventei – mokiniai piešė Europos šalių vėliavas ir ieškojo gražiausių žodžių įvairiomis kalbomis, rinko medžiagą apie Europos kalbų dieną lietuvių, lenkų, anglų ir rusų kalbomis, ruošė pristatymą drauge su kalbų mokytojomis.
Rugsėjo 26-ąją – Europos kalbų dieną – nuo ryto vyko tikros kūrybinės kalbų dirbtuvės. Kalbų pamokose mokiniai kūrė eilėraščius, piešė plakatus, deklamavo eiliuotas pasakas, mokėsi dainų, ieškojo vienodai skambančių žodžių reikšmių skirtingose Europos kalbose. Informacinių technologijų kabinete vyko šventinis renginys, kuriame 5-12 klasių mokiniai pristatė savo veiklą mokyklos bendruomenei. Mokyklos direktorė Agnieška Sakovič pasveikino dalyvius su švente ir akcentavo kalbų mokymosi svarbą.
Europos kalbų dienos renginio organizatorės – užsienio kalbų mokytojos Vaclava Klejevskaja ir Natalija Mikulskienė –  džiaugėsi jau 15–ąjį kartą įvykusiu  įdomiu ir prasmingu renginiu, kuris iš tiesų įrodė, kad mokėti užsienio kalbą yra ne tik privalumas, bet ir būtinybė.

                                                                                                      Natalija Mikulskienė,
anglų kalbos mokytoja

20160926_132129 20160926_13142020160926_130717  20160926_130305

Parašykite komentarą