Rugsėjo 1-osios šventė

rugsejo-1Rugsėjo 1-oji – tai pati svarbiausia kiekvieno mokinio, mokytojo bei mokyklos gyvenimo diena. Ji skelbia, jog prasideda nauji mokslo metai, o su jais ir nauji pažadai sau. Vieni pasižada, kad šiemet stengsis stropiau mokytis, kiti – jog bus pakantesni mokytojams ar mokiniams, treti – tikisi susirasti naujų draugų, o pirmokėliai tiesiog dairosi, gaudo kiekvieną mokytojos žodį, stengiasi atsakyti į jiems pateiktus klausimus ir bando įsiminti kelią link savo klasės.
Išaušus giedram Rugsėjo 1-osios rytui, į Paluknio vidurinę mokyklą sugužėjo šventiškai pasipuošusių mokinių, jų tėvų, pedagogų ir svečių būrys. Rugsėjo 1 – oji naujų mokslo metų atskaitos taškas. Kiekvieno mokyklos bendruomenės nario širdyje plazda lengvas nerimas pagalvojus apie tai, ką šie metai atneš naujo, įdomaus. Labiausiai jaudinasi ikimokyklinės grupės vaikai ir, aišku, pirmokai. Skambant mokykliniam varpeliui, vyriausieji – dvyliktokai – atvedė nedrąsius pirmokėlius, kurie padeklamavo eilėraščių posmus apie mokyklą.  Jie tarsi pakvietė visus sugrįžti į klases, nes čia – visų mokinių antrieji namai.
Rugsėjo 1-oji prasidėjo itin šventiškai. Šventės pradžioje nuskambėjo „Tautiška giesmė“, vėliau mokyklos direktorė Agnieška Sakovič nuoširdžiai pasveikino visus susirinkusius bendruomenės narius su  Mokslo ir žinių diena, įteikė pirmokams pasus, palinkėjo sėkmės žengiant mokslo keliu, atsakomybės. Pirmokams buvo įteiktos taip pat ir dovanos – mokyklinės kuprinės, kuriose puikavosi mokykliniam gyvenimui reikalingos mokymo priemonės. Dovanomis pasirūpino MACIERZ SZKOLNA (Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija). Direktorės pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič mokiniams palinkėjo gerų mokslo metų, įgyti kuo daugiau žinių, mokytojams – stiprybės, sveikatos, tėveliams – kantrybės, auklėjant savo vaikus.
Į Rugsėjo 1-osios šventę visada atvyksta svečių. Šventės vedėjai Alina Bartoševič ir Lukaš Mackevič suteikė žodį: Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojai Marijai Puč, kuri įteikė mokyklai 150 eurų vertės čekį grožinei literatūrai įsigyti, mero patarėjai Eleonorai Kravčun, Trakų Švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei Evelinai Solovjovai, Paluknio seniūnei Marijai Golubovskai, Paluknio  bendruomenės „Dienmedis” pirmininkei Alinai Rizgelienei, Paluknio seniūnijos vyresniajai specialistei Jolantai Rainskai. Visos viešnios džiaugėsi gražinama mokykla, pabrėžė ypatingą mokyklos įtaką auklėjant žmogų, linkėjo neišsigąsti sunkumų, siekti savo tikslo.
Rugsėjo 1-ąją buvo apdovanota direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič ir fizikos mokytoja Irena Šulc, kurios mokykloje dirba 40 metų, mokyklos direktorė Agnieška Sakovič, dirbanti 15 metų, lietuvių kalbos mokytojos Evelina Solovjova ir Justyna Mackevič, besidarbuojančios mūsų ugdymo institucijoje jau 5 metus.
Po šventės priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokinių laukė smagios pramogos, o mokytojų ir tėvelių – visuotinis susirinkimas, kuriame buvo aptartos šių mokslo metų ugdymo proceso gairės.
 Sėkmingų ir kūrybingų naujų mokslo metų!
 Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja

DSC_3082DSC_3008DSC_3005

Parašykite komentarą