Projektas „Matematikos pasaulis“

Projekto data – 2015-2016 m.m.

Projekto tikslas ir uždaviniai:

-Paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką.

-Plėtoti mokinių meninę, kūrybinę raišką kuriant.

-Ugdyti mokinių savarankiškumą, pasitikėjimą savo jėgomis.

-Įtraukti į darbą nemotyvuotus mokinius.

Projekte dalyvavo Paluknio vidurinės mokyklos  5-12 klasių mokiniai ir mokytojai.

Projekto veikla

Konkursas„MATEMATIKOS ATRIBUTIKA“
Atsakinga matematikos mokytoja Anžela Ruškevič.

Matematinį projektą pradėjo mokyklinis konkursas „Matematikos atributika“. Svarbiausias konkurso tikslas buvo paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką. Dvi savaites mokykloje vyko paroda. Piešinius ir šūkius galėjo pateikti kiekvienas mokinys individualiai. Vertinimo komisija išrinko nugalėtojus ir jų darbai dabar puošia matematikos kabinetą.

Konkursas „2+2=?“
Atsakinga matematikos mokytoja Anžela Ruškevič ir matematikos vyr. mokytoja Mažena Krasovska.

2+2=?“ konkursas jau yra tapęs tradiciniu. Jis organizuojamas nuo 2010 m. Konkurse dalyvavo 5-11 klasių mokiniai. Juo metu dalyviai galėjo praktiškai pritaikyti įgytas matematines žinias. Mokiniams buvo skirtas namų darbas – susiskirstyti į tris komandas, kurias turėjo sudaryti skirtingi 5-11 klasių mokiniai, bei sugalvoti komandos pavadinimą, šūkį ir emblemą. Vėliau sprendė pateiktas neįprastas užduotis – reikėjo gerų skaičiavimo įgūdžių ir loginio mąstymo. Visoms konkurse dalyvavusioms komandoms įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės.

„MATEMATIKA DAILĖJE“
Atsakingos matematikos mokytoja Anžela Ruškevič  ir dailės vyr. mokytoja Renata Chosčijeva.

7 ir 10 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje matematikos – dailės pamokoje  (buvo skirtos dvi pamokos). Naudodami mažiausiai 7 skirtingas geometrines figūras, mokiniai papuošė Velykinį margutį ir atskirame lape apskaičiavo geometrinių figūrų perimetrus ir plotus. Mokyklos patalpose surengta darbų paroda, o matematinė dalis įvertinta pažymiais.

„SKAIMINT“
Atsakinga matematikos mokytoja Anžela Ruškevič.

Mokyklinio konkurso tikslas buvo skatinti mokinius skaičiuoti mintinai ir lavinti šį gebėjimą bei išsiaiškinti, kas geriausiai moka skaičiuoti mintinai. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes: 5-6 klasės, 7-9 klasės ir 10-12 klasės.

“Matematikos diena –matematika žaidimuose“

Atsakinga matematikos mokytoja Anžela Ruškevič.

Šią dieną buvo organizuojamas praktinis užsiėmimas ir mokytojams ir 5-11 klasių mokiniams. Užsiėmimų metu mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę dirbti  su  „Matematikos lagaminėliu“. Mokiniams ir mokytojams patiko toks užsiėmimas, kuris pareikalavo susikaupimo ir loginio mąstymo. Tokie žaidimai reikalauja kantrybės ir užsispyrimo.

 

Parašykite komentarą