Integruota biologijos – anglų kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje

           Šiuolaikiniame ugdymo procese vis populiaresnės tampa pamokos netradicinėje erdvėje, kurios skatina mokinių kūrybiškumą, laisvą bendravimą su bendramoksliais ir pedagogais, pagilina žinias apie mus supantį pasaulį. Atsižvelgdami į šiuos tikslus, š. m. gegužės 23 dieną mūsų mokyklos 7 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje biologijos – anglų kalbos pamokoje „Miško medžiai, žolės ir gėlės“, kuri vyko Trakų miškų urėdijos Ropėjų girininkijos miško klasėje. Pamoką vedė biologijos mokytoja Angelina Bobnis ir anglų kalbos mokytoja Natalija Mikulskienė, drauge dalyvavo ir pamoką stebėjo Paluknio vidurinės mokyklos direktorė Agnieška Sakovič.
       Integruota pamoka gamtoje mokiniams suteikė platesnį gamtamokslinį pažinimą: Ropėjų girininkijos girininkas Kęstutis Mikulskas išsamiai papasakojo apie miško svarbą žmogaus gyvenime, žmogaus ryšį su gamta, miške vykdomą veiklą, floros vientisumą ir pateikė praktinių užduočių, kurias atliko ne tik visi mokiniai, bet ir pamokoje dalyvavusios mokytojos. Teko nustatyti medžio aukštį, išmatuoti žingsnio ilgį, medžio tūrį, amžių. Pamokos dalyviai prisiminė, o kai kurie sužinojo, kaip nepasiklysti miške ir užgesinti gaisrą.
      Praktines užduotis mokiniams parengė ir dalykų mokytojos. Biologijos mokytoja lenkų kalba papasakojo apie miške augančius medžius, žoles ir gėles, o vėliau septintokams teko atpažinti augalą ir susieti jį su pateikta vaizdine medžiaga. Anglų kalbos mokytoja išmokė augalus įvardinti angliškai ir rašydami sakinius, mokiniai palygino skirtingų augalų aukštį, spalvą ir dydį. Išmoktą pamoką mokiniai įsivertino puikiai.
     Netradicinės pamokos refleksija tęsėsi šalia miško klasės esančioje poilsiavietėje. Mokiniai su mokytojomis rinko augalus arbatai, drauge su girininku kūrė laužą, kepė dešreles, džiaugėsi nuostabiu oru. Septintokai aptarė vykusios pamokos svarbą ir pageidavo suorganizuoti daugiau pamokų netradicinėje aplinkoje.
 Natalija Mikulskienė,
Paluknio vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja
Angelina Bobnis,
Paluknio vidurinės mokyklos biologijos mokytoja

DSC_2385DSC_2393

 

 

 

 

DSC_2344

DSC_2351

 

 

 

 

DSC_2393

 

 

Parašykite komentarą