Atvira lietuvių kalbos pamoka

Jeigu žodžiai yra žmonių kūnai,
Tai dar daugiau jie yra žmonių sielos
Aš girdžiu tave kalbant ir galiu pasakyti, kas tu esi
Žodžiai, kaip ir daiktai,-
Atšimpa ir nusinešioja.
Juos reikia galąsti, o prieš ištariant,
Dulkes nušluostyt.
             Būtent šiais Justino Marcinkevičiaus žodžiais Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai gegužės 6 dieną buvo kviečiami į lietuvių literatūros pamoką „XIX a. Lietuvos rašytojų pėdsakais“. Pamoka buvo skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai pažymėti, kuri Lietuvoje yra minima gegužės 7 dieną.
             Atvirą pamoką organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Evelina Solovjova kartu su savo auklėtinėmis Greta Charukevič ir Evelina Rinkevič (12 kl.). Pamokoje dalyvavę 5-12 klasių mokiniai sužinojo apie lietuviškos spaudos draudimo istorinį laikotarpį, kuris tautos istorijoje, kovose dėl laisvės ir nepriklausomybės buvo ypač sunkus ir sudėtingas. 1864-1904 metų laikotarpis juodžiausias lietuvių tautai, kai buvo sprendžiamas jos egzistencijos klausimas – būti ar nebūti. Šioje istorijos atkarpoje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Mokiniams taip pat buvo pateikta informacija apie Romantizmo epochos bruožus, jie turėjo galimybę išgirsti ir pamatyti žymius Lietuvos rašytojus: Maironį, A. Baranauską, V. Kudirką.
           Ugdytiniai buvo paruošę vaidinimą apie tris rašytojus, kurie atkeliavo iš XIX a. į Paluknio vidurinę mokyklą paminėti šios Lietuvai svarbios dienos. Pamokos metu skambėjo Maironio, A. Baranausko ir V. Kudirkos eilės, žodžiai ir giesmės. Mokiniai analizavo poetų kūrybos bruožus, o vėliau savo žinias pasitikrino atsakinėdami į mokytojos pateiktus klausimus. Itin smagu buvo iliustruoti žinomus kūrinius, galvoti šūkius, skirtus šiai dienai. Geriausiai atsakinėti į klausimus ir iliustruoti savo komandos pavadinimą sekėsi „Knygnešių“ ir „Kudirkų“ komandoms. Prasmingais ir skambiais šūkiais pasižymėjo „Baranauskų“ ir „Maironių“ komandos.
           Lietuvių kalbos mokytoja Evelina Solovjova dėkojo visiems dalyvavusiems mokiniams, nes pamokos iškeltas tikslas buvo pasiektas – paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.
 Evelina Solovjova,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

DSC_1644

DSC_1643

DSC_1624

DSC_1610

Parašykite komentarą