Akcija „Tylos stebuklinga versmė“

   Tarptautinę kovos su triukšmu dieną mes, Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, prisijungėme prie akcijos „Tylos stebuklinga versmė“. Akciją organizavo socialinė pedagogė metodininkė Liudmila Narkevič, kuri buvo numačiusi įvairias įdomias veiklas jau mokslo metų pradžioje. Šiemet Tarptautinė triukšmo supratimo diena buvo minima dvidešimt pirmą kartą. Šią dieną 14.15 val. buvo paskelbta visuotinė tylos minutė.
Tarptautinės triukšmo supratimo dienos minėjimo iniciatorius – 1910 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose įkurta ne pelno siekianti organizacija Klausos ir komunikacijos centras. Akcijos iniciatoriai ir rekomendacijų, kaip organizuoti akciją „Tylos stebuklinga versmė“, rengėjai Lietuvoje: Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Per pertraukas mokiniai stengėsi elgtis kiek įmanoma tyliau. Rengdamiesi akcijai mokytojai organizavo pokalbius, apskritojo stalo diskusijas ugdytiniams apie triukšmo žalą žmogaus sveikatai. Itin aktyvūs akcijos dalyviai buvo pradinių klasių mokiniai, kurie labai noriai piešė, diskutavo bei pozavo nuotraukoms.

Minint Tarptautinę triukšmo supratimo dieną, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į visiems svarbią triukšmo problemą, skatinama kurti tylesnius namus, tylesnes mokyklas ir tylesnę poilsio aplinką, ugdyti visuomenės atsakomybę už tylios aplinkos puoselėjimą, skatinama kurti sveiką aplinką sau ir savo vaikams. Ugdant vaikų supratimą apie triukšmą siekiama ne tik pabrėžti didesnį jų jautrumą neigiamam triukšmo poveikiui mokykloje, namie, renginiuose ar, pavyzdžiui, garsiai klausantis muzikos per ausinukus, bet ir įdiegti atsakomybę vaikams už jų pačių keliamą triukšmą.

Liudmila Narkevič,
soc. pedagogė metodininkė

DSC_1416

 

Parašykite komentarą