Projektas „Keturios gamtos stichijos“

Projekto vykdymo laikas – kovo 14 -18 d.

Projekto tikslai ir uždaviniai:

  1. Su visa mokyklos bendruomene paminėti Pasaulinę Žemės dieną.
  2. Atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename.
  3. Skatinti prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
  4. Suvienyti pastangas ir kūrybinį potencialą, išreiškiant bendrą rūpestį ir meilę Žemei.
 5.Ugdyti draugiškumą, grupinį darbą; skatinti mokinių domėjimąsi gamta, jos problemomis.
 ORAS (Kovo 14 dienos tema)
Atsakinga istorijos vyr. mokytoja Janina Gudalevič
Pirmąją projekto dieną mokyklos stendas buvo papuoštas piešiniais, skirtais Žemės dienai pažymėti. Visą savaitę mokykloje vyko paroda. Piešinius galėjo pateikti visa klasė arba kiekvienas mokinys individualiai. Savo piešiniuose ugdytiniai perteikė meilę ir rūpestį mūsų planetai.
Tą pačią dieną mokykloje vyko inkilų paroda. Mokiniai pagamino net 15 inkilų, kurie buvo iškelti miškelyje prie mokyklos.
 UGNIS (Kovo 15 dienos tema)
 Atsakinga matematikos vyr. mokytoja Mažena Krasovska
 9–10 klasių mokiniai kūrė lankstinuką, kurio tema „Ugnies galia”. Tą pačią dieną vyko integruota žmogaus saugos ir biologijos pamoka 7 klasės mokiniams. Pamokos metu mokiniai  įvardijo ugnies privalumus, įvertino gaisro keliamus pavojus žmonių gyvybei ir sveikatai, diskutavo apie deginamos pernykštės žolės žalą gamtai, pakartojo ir įtvirtino žinias, kaip tinkamai elgtis gaisro metu.
VANDUO (Kovo 16 dienos tema)
Atsakingos fizikos vyr. mokytoja Irena Šulc, matematikos mokytoja Anžela Ruškevič
Šios dienos tikslas – skatinti teigiamą požiūrį į vandenį ir įvertinti jo svarbą žmogui, gyvūnams ir gamtai.
Renginio pradžioje 5 – 12 klasių mokiniai atliko įvairius bandymus, tyrimus su vandeniu, kartu su mokytojais dalyvavo akcijoje „Pakrantės tvarkymas“. Visi buvo patenkinti atliktu darbu, nes surinko daug poilsiautojų paliktų šiukšlių, o taip pat atliko Luknos upės vandens srovės greičio matavimus.
 ŽEMĖ (Kovo 17 dienos tema)
Atsakinga biologijos mokytoja Angelina Bobnis
5-11 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Žemė – mūsų rankose”. Dalyviai iš anksto suformavo tris komandas, sugalvojo komandos pavadinimą ir trumpą prisistatymą. Viktorinos metu reikėjo atsakyti į klausimus, spręsti įvairias užduotis.
Tą pačią dieną mokiniai dalyvavo akcijoje „Mokyklos aplinkos puošyba“. Akcijos tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią kūrybinę aplinkos gražinimo veiklą, skatinant aplinkosaugines idėjas.
 IŠVYKA  (Kovo 18 dienos tema)
Atsakingos geografijos vyr. mokytoja Stanislava Chalaburdo,
fizikos vyr. mokytoja Irena Šulc
Paskutinę projekto dieną 6 – 11 klasių mokiniai vyko į Energetikos ir technikos muziejų. Apžvalginės ekskursijos metu susipažino su visomis muziejaus ekspozicijomis. Ugdytiniai turėjo galimybę ne tik praplėsti energetikos žinias, bet ir pabandyti pasukti garo turbiną, sukurti žaibo efektą, išbandyti savo taiklumą. Edukacinė išvyka buvo kupina malonių ir šiltų prisiminimų.
 Mažena Krasovska,
matematikos vyr. mokytoja

pr19

pr42

pr40

pr44

Parašykite komentarą