„Veiksmo savaitė be patyčių2016“ mūsų mokykloje

PatyciosKovo 14-20 dienomis „Vaikų linija“ jau septintą kartą inicijavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2016“, kviesdama visus įvertinti, kas nuveikta ir ką dar būtina padaryti, kad vaikai galėtų užaugti be patyčių. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras palaiko šią iniciatyvą ir prisideda renginiais ir akcijomis, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.
Mūsų mokyklos bendruomenė palaikė šią iniciatyvą ir prisidėjo renginiais bei akcijomis, kurių metu buvo skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Visą savaitę buvo kalbama apie patyčias bei būdus, kaip jų išvengti. Įgyvendinant prevencinę veiklą buvo stengiamasi panaudoti kuo įvairesnius metodus.
Akcija prasidėjo socialinės pedagogės metodininkės Liudmilos Narkevič sveikinimo žodžiais ir palinkėjimais, kad ne tik šią savaitę, bet ir visuomet būtume tolerantiški bei draugiški. Kiekvieną dieną mokykloje buvo vykdoma vis nauja veikla. Kiekvienos dienos užduotis – atspindėti dienos temą ir įvykdyti tos dienos gerą darbą.

Kovo 14 dieną 5-12 klasių mokiniai kartu su savo vadovais rinko medžiagą ir kūrė stendą „Draugaukime“. Stendas yra eksponuojamas mokyklos fojė. Kovo 15 dieną 8-10 kl. mokiniai rašė laiškus draugams. Už šią veiklą buvo atsakinga lietuvių kalbos mokytoja Justyna Mackevič. Kovo 16 dieną technologijų mokytoja Liudmila Narkevič inicijavo „Draugystės“ pyrago kepimą. Mokytojai talkino 7 klasės mokiniai. Klasių auklėtojai organizavo popietes, kurių metu gėrė arbatą ir vaišinosi „Draugystės“ pyragu. Kovo 17 d. buvo vykdoma filmo „Naujokė“ peržiūra. Filmo peržiūroje dalyvavo 5-12 kl. mokiniai ir soc. pedagogė L. Narkevič. Po filmo peržiūros mokiniai diskutavo apie paauglių problemas. Visiems buvo nuoširdžiai gaila pagrindinės filmo veikėjos, patekusios į civilizuotą pasaulį ir susidūrusios su žiauriais džiunglių įstatymais. Kovo 18 dieną 4-10 kl. mokiniai rašė linkėjimus tiems, kurie sugalvojo tyčiotis. Už šią veiklą buvo atsakinga mokyklos soc. pedagogė.
Ši savaitinė akcija mūsų mokyklos bendruomenę suvienijo bendriems darbams, suteikė galimybę įgyti neįkainojamos patirties mokantis bendrauti, bendradarbiauti vieniems su kitais.   Akcija „Savaitė be patyčių“ netapo tik žodžiais. Mokiniai, mokytojai visą savaitę visa širdimi atsidavė kūrybinei veiklai, o svarbiausia, mokiniai į savo širdis įsileido didžiausias vertybes: toleranciją, supratimą, draugiškumą bei meilę kitam.
Liudmila Narkevič,
soc. pedagogė metodininkė

Parašykite komentarą