KARJEROS DIENOS

                       Karjeros dienos mūsų mokykloje įgauna vis didesnį pagreitį. Vasario 4 dieną 10 –12 klasės mokiniai, galvodami apie savo ateities perspektyvas, buvo nuvykę į Litexpo parodų rūmus į kasmetinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą. Vasario 19 dieną mokykloje sulaukėme svečių – Balstogės universiteto Vilniaus filialo atstovų: dekano J. Volkonovskio ir 1 kurso studentų V. Smykovskos, V. Valiukevičiūtės, taip pat buvusių mūsų mokyklos mokinių D. Senkanec, studijuojančio informacines technologijas, M. Makutonovič, europeistikos studijų programos studentės.

Susitikimas buvo numatytas ugdymo karjerai koordinatorės A. Bobnis veiklos plane. Jame dalyvavo 8-12 klasių mokiniai ir klasių vadovai, kurie turėjo puikią progą susipažinti su universiteto teikiama studijų programa, galimybėmis studijuoti Lietuvoje ir Lenkijoje, populiariomis specialybėmis ir finansavimo klausimais. Pasak universiteto atstovų, dabar pačios populiariausios yra ekonomikos, informatikos, Europos teisės studijos.
Balstogės universiteto dekanas Jaroslav Volkonovski pateikė daug naudingos informacijos. Iš jo sužinojome, kad ši aukštoji mokymo institucija įsteigta 1997 metais, pertvarkant 29 metus veikiantį Varšuvos universiteto filialą. Universitetą sudaro dešimt fakultetų. Mokymo kryptys yra pritaikomos prie regiono poreikių ir galimybių. Universitetas siūlo puikias galimybes Lietuvos lenkų mokyklų absolventams. Lietuvos lenkų universiteto auklėtiniai dirba įvairiose srityse: finansininkais, vadybininkais, brokeriais ir prekybininkais, programuotojais, kompiuterių tinklo administratoriais.
Universitete labai lanksti stipendijų sistema. 10 proc. geriausių filialo studentų gauna 400-550 PLN dydžio per mėnesį rektoriaus stipendijas. Už gerus rezultatus apie 120 studijuojančiųjų per mokslo metus iš Lenkijos aukštojo mokslo ministerijos gauna 1000 eurų sumą, o studentai iš nepasiturinčių šeimų gali tikėtis socialinių 110 eurų dydžio stipendijų per mėnesį iš LR Švietimo ir mokslo ministerijos. Universiteto studentai turi Lietuvos studento pažymėjimus, suteikiančius jiems visoje šalyje galiojančias studentų teises ir privilegijas. Merginos dažniausiai studijuoja naują kryptį – europeistiką, o vaikinai – informatiką. Ekonomika yra įdomi tiek vieniems, tiek kitiems.
Dekanui ir studentams mokiniai uždavė daug klausimų. Juos domino studijų ir paskaitų trukmė, įsidarbinimo galimybės, pasirenkamų studijų populiarumas. Po šio susitikimo daugeliui mokinių turėjo tapti aiškiau, kur galima eiti studijuoti ir ką rinktis, ar dera norai ir galimybės, kokios tobulėjimo perspektyvos.

Liudmila Narkevič,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

karjera2

Parašykite komentarą