Kelionė į Trakus

Rugsėjo 21 dieną Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais vyko į ekskursiją po žymias Trakų rajono vietoves. Išvyką organizavo muzikos mokytoja Renata Joknienė.

Ekskursiją pradėjome nuo Gojaus kaimo – nedidelės vietovės, kurioje gyvena 26 gyventojai. Mokytoja papasakojo labai gražią mažo kaimelio istoriją, apie jame esančią koplytėlę ir jos fundatorius, tėvą Vlodimiežą bei dabar jau esančios Dievo Motinos Ligonių Sveikatos koplyčios iškilmingą pašventinimą, jos turtus, švietėjišką jaunimo darbą.

Iš Gojaus kaimo vykome į Trakus – laikinąją Lietuvos sostinę. Trakų salos pilyje ekskursijų vadovai įdomiai papasakojo pilies istoriją, aprodė menes, ekspozicijose mokiniai susipažino su kitų tautų, gyvenančių Trakuose, kultūra, apžiūrėjo senovines monetas.

Iš Trakų salos pilies vykome apžiūrėti didžiausią medinį laivą – vytinę. Pasak trakiečio Roberto Volosevičiaus – šio sumanymo autoriaus – vytinė ilgus šimtmečius buvo Nemuno prekybinio laivyno flagmanas. Laive sukurta autentiška XVIII-XIX a. aplinka, gausu senovinių rakandų ir daiktų. Mokiniai galėjo pamatyti filmą apie vytinių taikymą prekybai, išmoko rišti „išsigelbėjimo“ mazgą.

Trakų parapinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia — dvasinis miesto centras, dydžiu ir svarba prilygstantis Trakų salos pilies rūmams. Ne tik bažnyčios mastas, bet ir jos istorija išskirtinė — ji nė sykio nebuvo uždaryta, perėjusi kitos konfesijos žinion ar naudota ne pagal paskirtį. Šiandien Trakų bažnyčia — unikalus tikėjimo ir Lietuvos kultūros istorijos paminklas, saugantis daugiasluoksnį šešių šimtmečių praeitį menantį Bažnyčios ir dailės paveldą. Bažnyčioje mokiniai susipažino su Römerių koplyčia bei atidengtų freskų fragmentais, kurie paliko neišdildomą įspūdį.

Paskutinė mūsų ekskursijos vieta – neoklasicizmo stiliaus Užutrakio dvaras, įkurtas Juozapo Tiškevičiaus 1895 m. Istorijos mokytoja Janina Gudalevič trumpai apžvelgė Užutrakio dvaro istoriją, papasakojo apie grafo Tiškevičiaus šeimą, rūmus bei juos supantį didelį parką.

 Natalija Mikulskienė,
anglų kalbos mokytoja

Akimirkos

<- Grįžti

Parašykite komentarą