Mokytojo diena

„Mokytojas yra šviesos, išminties ir gėrio nešėjas…
Mokytojas – tai žmogus, kurį mes prisiminsime visą gyvenimą dalinusį save kitiems,
apgaubiantį visus meile ir dėmesiu…
Mokytojas – ne tik mokantis, bet ir užjaučiantis, paguodžiantis, priglaudžiantis bei išklausantis…
Kiek daug telpa į žodį – MOKYTOJAS…“

       Ruduo… Skaisčios ir didelės rugsėjo žvaigždės, miškais ir paupiais braidantis rūkas, kaip ir sidabrinių voratinklių raštai ryto rasos išpraustose žolėse – tai dar vienas nužydėjusios vasaros šypsnys. Atrodo, kad tik vakar išgyvenome Rugsėjo 1-osios jaudulį, o šiandien eidami per lapų spalvų margumyną išsakome pačius prasmingiausius žodžius Mokytojams.

          Pirmasis šventiškas sustojimas beįsisukančių mokslo metų verpete – Mokytojų diena. Šis džiugus atokvėpis leidžia naujai atrasti savo darbo prasmę, pajusti jo vertę ir patikėti, jog pirmiausia mokytojai kuria viltingą Lietuvos ateitį. Kantrybės, stiprybės, ir nemąžtančios kūrybinės energijos širdyse mokytojams linkėjo mokiniai renginyje, skirtame Mokytojų dienai paminėti.

Dar ir dabar turbūt visi atsimename, kaip nedrąsiai rankoje laikydami gėlytę, sveikindavome savo mokytojus. Ne išimtis yra ir mūsų mokyklos mokytojai, kurie kiekvienais metais sulaukia sveikinimų iš savo mokinių. Spalio 5 – osios rytą daug mokinukų skubėjo nešini gėlėmis. Jas įteikė savo mokytojams, klasės vadovams atsidėkodami už rūpestį ir begalinę  kantrybę.

Šią šventinę dieną mokiniai surengė nuostabią šventę mokytojams. Mokykloje vyravo neįprasta nuotaika, ji buvo šventiškai papuošta. Tik įėjusius pro mokyklos duris pedagogus pasitiko 12 klasės mokinės, kurios įteikė mokytojams po gėlės žiedą. Dauguma mokyklos klasių buvo papuoštos, lentoje užrašyti sveikinimo žodžiai mokytojams.

Kaip ir kiekvienais metais pamokas vedė vyresniųjų klasių mokiniai, na, o mokytojai prisiminė laikus, kai dar patys buvo mokiniai dalyvaudami neįprastose pamokose. Šią dieną buvo labai smagu, nes pamokos buvo įdomesnės. Buvo juokinga stebėti mokinius, įsijautusius į mokytojų vaidmenį ir besistengiančius išaiškinti naują temą.
Mokiniai džiaugėsi matydami besišypsančius mokytojų veidus ir suprato, kad šventė buvo tikrai vykusi.

 Liudmila Narkevič,
Paluknio vidurinės mokyklos
direktorės pavaduotoja ugdymui

<- Grįžti

Parašykite komentarą