Mokytojo dienos šventė

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Kai kas galvoja, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų kasdieninis mokytojo darbas be galo varginantis, nes turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą. Pagal apskaičiavimus vidutiniškai mokytojai dirba 10 valandų per dieną ir maždaug 52 valandas per savaitę. Mokytojo darbas nesibaigia vos nuskambėjus paskutiniam dienos skambučiui. Pedagogai turi taisyti darbus, analizuoti naujausias mokymo technikas, planuoti ir ruoštis kitos dienos pamokoms.
           Ramiai, bet šventiškai Mokytojo diena prabėgo mūsų mokykloje. Jau nuo ankstyvo ryto šios šventės organizatoriai – abiturientai – šurmuliavo mokykloje ir laukė ateinančių mokytojų. Mokytojo dienos proga pedagogai galėjo atsipūsti ir nebegalvoti apie rūpesčius, ruošimąsi pamokoms – jų laukė diena, kupina įvairiausių staigmenų. Gėlės, šypsenos, dėmesys šią dieną priklausė pedagogams, kurie ne tik moko skaičiuoti ar rašyti, bet ir ugdo asmenybę, žmogų. Mūsų mokyklos mokiniai organizavo Havajų stiliaus Mokytojo dieną. Mokytojų kambarys buvo papuoštas Havajų atributika. Kiekvienas pedagogas buvo sutiktas su Havajų girlianda. Mokiniai paruošė padėkos koncertą, kurio metu skambėjo eilės lenkų, rusų ir lietuvių kalba. Diena, kupina džiaugsmo ir neužmirštamų akimirkų, privertė mokytojus šypsotis. Visas mokytojų kolektyvas dėkoja mokiniams už šią nuostabią šventę. 
            Mūsų mokykloje jau tradicija tapo Mokytojų dieną įvesti mokinių savivaldą, kai visi mokytojai užleidžia savo darbo vietas abiturientams. Tiek mokiniai, tiek naujieji mokytojai – visi šia galimybe itin džiaugiasi. Vis dėlto diena nebuvo iš lengviausių. Daugelis abiturientų tik vieną kartą gyvenime turi tokią galimybę, todėl jiems ta patirtis būna naudinga ir kaip mokiniams, ir kaip žmonėms. Šiais mokslo metais mokytojai tapo 13 klasės mokiniais. Abiturientai vedė pamokas pedagogams, mokė juos gyvenimo išminties. Pamokos neprailgo, nes jų metu reikėjo atsakinėti į netikėtus klausimus, piešti draugo ir savo portretus. Mokytojai prisiminė savo jaunystės dienas, praleistas mokyklos suole ir elgėsi kaip tikri mokiniai.
          Manome, kad ši Mokytojo diena tikrai liks išskirtinė mūsų mokytojų, mokinių atmintyje, nes ji buvo išties labai ypatinga, turininga, įdomi ir smagi visiems šventėms dalyviams.

Visas mokytojų kolektyvas dėkoja mokiniams už šią nuostabią šventę

 MOKYKLOS ADMINISTRACIJA

mokytoju dienos akimirkos

 

Parašykite komentarą