Europos kalbų diena

Kalba padeda pažinti gyvenimą, atveria vartus į nuostabųjį mokslo pasaulį

Nuo 2001 m. rugsėjo 26-oji tapo Europos kalbų diena. Europa turi tikrą kalbų lobyną – 23 oficialiąsias kalbas ir per 60 vietos gyventojų bendruomenių, kalbančių regioninėmis ar mažumų kalbomis, o kur dar savo kalbomis kalbantys atvykėliai iš kitų kraštų ir žemynų!
Europos kalbų  dieną paminėjo ir Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai su kalbų mokytojomis.

Ankstyvą saulėtą rugsėjo 26 rytą šauni mūsų mokyklos jaunesniųjų ir vyresniųjų klasių mokinių grupė, lydima anglų kalbos mokytojos N.Mikulskienės, lenkų kalbos mokytojos T.Rynkevič, rusų kalbos mokytojos V.Klejevskajos išsiruošė į Vilnių į A.Puškino ir A.Mickevičiaus muziejus.  Visi ekskursijos dalyviai su nerimu ir nekantrumu laukė autobuso, kuris turėjo juos nuvežti istorinio bei literatūrinio pažinimo link.

Jau pats kelionės maršrutas buvo pasirinktas turiningas. Visa kelionė buvo „malonus darbas“- daug sužinoti, sielą pamaloninti tokiais šedevrais, tokiais objektais, kokių visą gyvenimą kiekvienas ieškome knygose, o čia – visa tai gyvai!
Ekskursijos gidė mums pateikė daug įdomios informacijos. Iš jos sužinojome, jog Markučių dvaras minimas nuo XVIII amžiaus, o patys Markučiai mena ir didžiųjų kunigaikščių laikus. Paskutinė dvaro šeimininkė – Varvara Puškina, Aleksandro Puškino jaunesniojo sūnaus Grigorijaus žmona.

Dabartinis dvaro parkas – tik menki likučiai anksčiau klestėjusio didžiulio egzotinių augalų ir medžių parko. Parkas yra paskelbtas valstybės saugomu, jame įkurtos šeimyninės Puškinų kapinaitės, pastatytas paminklas A. Puškinui, taip pat ant kalvelės stovi šv. Varvaros koplyčia.

Apsilankėme ir A.Mickevičiaus muziejuje. Pamatėme vertingiausius muziejaus eksponatus – asmeninius A. Mickevičiaus daiktus: stalelį, kėdę, kuriais poetas naudojosi gyvendamas Kaune ir krėslą iš Paryžiaus. Muziejuje šiuo metu pateikiama daugiau kaip 200 eksponatų, jis turi savo nedidelę bibliotekėlę. A. Mickevičiaus muziejuje eksponuojamos itin retos knygos.

Ekskursija į Vilnių paliko daug įspūdžių. Į namus grįžome dvasiškai praturtėję ir patyrę daug naujų įspūdžių.

 Natalija Mikulskienė,
anglų kalbos mokytoja

Nuotraukos

<- Grįžti

 

Parašykite komentarą