LRT studijoje

Kovo 19 dieną 50 mūsų mokyklos 5-12 klasių mokinių ir mokytojų autobusu pajudėjo Vilniaus link. Šį gražų pavasario rytą vykome Į LRT studiją, kur mūsų jau laukė gidės, vedusios pažintinę ekskursiją.
Mokiniai buvo supažindinti su LRT radijo ir televizijos istorija, apžiūrėjo senovinių televizorių, televizijos įrangos ir radijo imtuvų ekspoziciją. Ji buvo įspūdinga. O kiek senovinių televizorių dar guli užmirštų senelių palėpėse! Gidė pristatė televizijoje nepakeičiamas profesijas, be kurių sunku įsivaizduoti šiuolaikinę televiziją. Mokiniai pamatė daug dalykų, kurie dažnai lieka „už kadro“. Koks džiaugsmas buvo įžengti į televizijos laidų studijas! Įdomiausia buvo užsukti į Gustavo virtuvėlę ir pasėdėti ant žymiosios Gustavo kėdės! Kiek kartų žiūrėta ši laida, kiek kartų visi matė šeimininkaujantį savo virtuvėlėje jos „šefą“ Gustavą!
Mūsų mokyklos ugdytiniai buvo ir mažojoje, ir didžiojoje studijoje, kur filmuojamos laidos, bendravo su laidų vedėjais, stebėjo, kaip kuriamos ir filmuojamos LRT programos. Daug dėmesio buvo skirta operatoriaus, režisieriaus, garso operatoriaus, grimuotojo, laidų vedėjo ir kitų profesijų aptarimui. Gidė papasakojo apie tai, kaip šiuo metu yra aktualu neatsilikti nuo pasaulio naujienų, orientuotis jose, mokėti vertinti pateiktą informaciją. Gyvename čia ir dabar, todėl reikia žinoti, kas vyksta. Be to, informacijos srautai labai dideli, tad svarbu nepasiklysti. Mokiniai stebėjosi, kiek nedaug laiko turi žurnalistai pasiruošti savo laidai, mokėsi, kaip reikėtų kalbinti pašnekovą tiesioginiame eteryje, kad pokalbis klausytojams būtų įdomus.
Visi matė, koks svarbus yra darbštumas, punktualumas, atsakomybės jausmas, gebėjimas dirbti komandoje ir, žinoma, žinios bei išsilavinimas. 2 valandos studijoje prabėgo labai greitai, nes buvo smagu ir labai įdomu. Mokiniai sužinojo, ką ir kaip žmonės dirba, kiek pastangų ir noro reikia planuojant ir įgyvendinant savo karjerą.
Ekskursijos metu buvo stengtasi, kad vaikai suvoktų, jog karjera yra visą gyvenimą trunkantis procesas, priklausantis nuo asmens aktyvumo, noro, darbo ir įdėtų pastangų. Ne viską lemia pinigai. Žmogaus gyvenime tikrai yra didelių galimybių rasti save ir dirbti mėgstamą darbą, reikia tik pasistengti.

Liudmila Narkevič,
soc. pedagogė metodininkė,

technologijų mokytoja

20150319_110437

Parašykite komentarą