Senelių šventė

083

 Pradinių klasių mokytojos ir mokinukai nekantriai laukė sausio 21 dienos. Šią dieną mokykloje jie laukė atvykstant senelių, kurie vaikams yra antrieji tėvai, jie puikiai supranta, atsako į šimtus klausimų. Jeigu galėtų, visus akmenėlius surinktų nuo anūkėlių kelio vaikučių močiutės.
Lenkijoje nuo 1960 metų sausio 21-osios pradėta švęsti močiutės, o sausio 22-ąją – senelio šventė. Kadangi esame lenkiška mokykla, todėl šios šventės organizavimas mums yra labai svarbus. Kasmet ją organizuojame, kad galėtume linksmai ir maloniai praleisti laiką su močiutėmis bei seneliais.
Už šventės organizavimą buvo atsakingos priešmokyklinės ugdymo grupės mokytoja Ana Kliukoit, pradinio ugdymo vyr. mokytojos Honorata Ščiglo ir Božena Senkanec. Organizuojant Senelių šventę mums visada mielai talkina choreografijos vyr. mokytoja Ivona Grigienė, muzikos mokytoja metodininkė Renata Joknienė bei dailės vyr. mokytoja Renata Chosčijeva.
Labiausiai šventės dalyvius sužavėjo mūsų mokyklos mažiausieji – priešmokyklinukai. Jie labai įtaigiai deklamavo eilėraščius, dainavo ir šoko. 1 ir 2 klasės mokinukai taip pat labai nuoširdžiai deklamavo eilėraščius ir daug gražaus palinkėjo savo seneliams ir močiutėms. 3-4 klasių mokiniai, kuriuos šventei ruošė H. Ščiglo, pademonstravo puikius vaidybos įgūdžius. Visi vaikai-anūkai įteikė savo seneliams ir močiutėms medalius ir savo mažomis rankutėmis pagamintus darbelius.
Po „dovanų lietaus” direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič padėkojo garbingiems svečiams už tai, kad tokią ne itin malonią žiemos dieną rado laiko ir noro atvykti į šventę. Ji akcentavo, kad seneliai mokykloje yra itin laukiami visada. Pasibaigus šventei, vaikai – aktoriai, mokytojai, kurie padėjo organizuoti renginį, ir svečiai prisėdo išgerti arbatos puodelio, aptarti šventės ir pasikalbėti.
Išeidami seneliai dėkojo ir mokytojoms, ir savo vaikaičiams už puikią šventę, už išskirtinį dėmesį, šilumą, net už mokinių jaudulį. Maloniai praleistas laikas ilgai išliks senelių bei anūkų atmintyje. Visi mes ilgai gyvensime nuostabiais prisiminimais ir nekantriai lauksime kitų susitikimų.

Božena Senkanec,
pradinio ugdymo vyr. mokytoja

Parašykite komentarą