KALĖDŲ SUMAIŠTIS TRAKŲ R. PALUKNIO VIDURINĖJE MOKYKLOJE

             Kalėdos mums visiems yra ypatingas metas. Džiaugiamės pačiu pasirengimo ir laukimo laikotarpiu, kuris prasideda daug anksčiau prieš Kalėdas. Kas gi labiau už vaikus džiaugiasi artėjančiomis šventėmis? Todėl nusprendėme šiais metais šventėms pradėti ruoštis anksčiau realizuodami mokomąjį mokyklinį projektą „Švenčių belaukiant”, skirtą Kalėdų tradicijoms puoselėti. Šiame projekte jau kelis mėnesius dalyvauja visa mokyklos bendruomenė. Džiaugiamės, kad visi kartu kūrybiškai dirbame, naudojamės skirtingais informacijos šaltiniais, aktyviai dalyvaujame pamokose, renginiuose ir pačiame pasiruošime šventėms.
Šis neįprastas ir stebuklingas metas, pilnas prasmingų simbolių, turėtų sukelti gražius, šiltus prisiminimus mūsų atmintyje. Jis privalo išsiskirti džiaugsmo ir meilės atmosfera. Pagrindinis šio projekto tikslas yra tokios atmosferos sukūrimas mūsų mokykloje. Kalėdų neįsivaizduojame be eglutės, dovanų, giesmių, Kalėdų papuošalų arba stalo, ant kurio puikuojasi dvylika tradicinių patiekalų. Jau nuo lapkričio mėnesio pradėjome vykdyti švietėjišką veiklą – supažindinome mokinius su Kalėdų simboliais ir tradicijomis. Per technologijų pamokas gaminome dekoracijas, žaislus naujametinei eglei. Taip pat mokiniai kepė sausainius, jų puikų cinamono ir vanilės kvapą galėjome užuosti visur. Organizavome atvirukų, ekologinių žaislų ir eglučių parodas, konkursus, kuriuose mokiniai aktyviai dalyvavo. Visi šie renginiai sukūrė puikią, galima teigti, unikalią atmosferą mokykloje.
Švenčių neįsivaizduojame be dovanų. Bet dovana yra ne viskas… Turime skirti nemažai dėmesio dovanų pakavimui. Žinoma, populiariausia yra įsigyti parduotuvėse paruoštus dovanų maišelius, specialų popierių, dėžutes. Viskas tai tikrai labai gražu, bet ir gana brangu. Pagalvojome, kad būtų smagu ir patiems išmokti gražiai pakuoti dovanas. Todėl nusprendėme organizuoti mokykloje susitikimą su šios srities specialiste. Gruodžio 15 d. pas mus atvyko floristė, dekoratorė, gėlių salono savininkė Inesa Borkovska. Ji pasidalino savo kūrybinėmis idėjomis ir atskleidė paslaptį, kaip pigiai ir gražiai supakuoti dovaną. Pasirodo, kad nebūtina pirkti dovanų pakavimo popieriaus ar kitų priedų, aksesuarų, kad nudžiugintumėme savo artimuosius. Užtenka į tai pažiūrėti šiek tiek kitaip, t.y. kūrybiškiau, ir kiekviena dovana taps labai asmeniška. Vietoje gražaus ir brangaus popieriaus galima pa naudoti tai, kas yra po ranka – seni laikraščiai, žurnalai, spalvotas popierius, juostelės, siūlai, kankorėžiai, šakelės, šienas, šiaudai ir tt. Toks sprendimo būdas visada bus įdomesnis.
Susitikimas su floriste vyko draugiškoje atmosferoje, nejautėme jokios įtampos. Inesa Borkovska papasakojo apie savo profesiją, jos specifiką. Ji labai mėgsta savo darbą, nes jos darbai visada pradžiugina žmones. Jos nuomone, Kalėdų metas yra ypatingas, ji daug dėmesio skiria tiek pačioms dovanoms, tiek jų pakavimui, kuris turi būti patrauklus. Kiekvienas seminaro dalyvis galėjo išbandyti savo jėgas ir parodyti savo kūrybiškumą pakuodamas dovanas. Dalyviams labai patiko ne tik pakuoti, bet ir kurti papuošimus dovanoms – kaspinus. Dekoratorės Inesos nuomone, labai svarbu atsipalaiduoti ir leisti savo fantazijai veikti, viskas, kas gražu, estetiška, yra sveikintina. Gražiai supakuota dovana turi nudžiuginti, turi būti tikra staigmena. Inesa Borkovska mus išmokė pakuoti ne tik standartines dėžutes, bet ir nestandartines dovanas, pavyzdžiui, vazą, puodelį, žvakę, kamuolį ir kitus daiktus.
Visos bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkoju Inesai Borkovskai už tai, kad galėjome susipažinti su jos profesijos specifika, kad pasinaudojome proga ir supakavome daug dovanų savo artimiesiems. Gražios giesmės, dovanų pakavimas – viskas tai sukūrė puikią atmosferą, tikrą sumaištį prieš Kalėdas… Šis susitikimas leido mums pasijusti dar kartą tikra šeima, būtent tokios atmosferos sukūrimas mokykloje mums visiems labai svarbus.

Agnieška Sakovič,
lenkų kalbos mokytoja,

mokyklos direktorė

FotorCreated

Parašykite komentarą