ŠV. Andriejaus vakaronė

Paluknio vidurinėje mokykloje švenčiamos Šv. Andriejaus varduvės. Andriejus, lietuvių dažniau vadinamas Andriumi, yra vienas populiariausių slavų vyrų vardų. Šis šventasis buvo Jėzaus apaštalas, Simono Petro brolis, pašauktas į mokinių būrį tada, kai taisė paežerėje tinklus žvejybai, todėl šie šventieji laikomi žvejų globėjais. Lietuvių liaudies buityje ši paskutinioji lapkričio diena nuo seno daugiausia susijusi su jaunimo, ypač merginų, vedybinės laimės spėjimais.
Nuo šv. Andriejaus prasideda prieškalėdinis susilaikymo, arba advento laikotarpis, tad Paluknio vidurinės mokyklos mokinių tarybos nariai nusprendė suorganizuoti paskutinį „pasispardymą“ prieš adventą. Šiame renginyje linksminosi ne tik Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai, bet į svečius atvyko ir Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos mokiniai. Šv. Andriejaus vakaronėje mokiniams buvo išdalinti lankstinukai apie šios šventės tradicijas ir būrimus. Mokiniai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, turėjo atlikti juoką keliančias užduotis, merginos būrėsi, vaikinai grojo gitara.
Po linksmų žaidimų vyko diskoteka, kurios metu mokiniai šėlo ir dūko. Paluknio vidurinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Greta Charukevič džiaugėsi, kad jos mokykloje švenčiama ši šventė ir dėkojo bendraminčiams už organizavimą ir dalyvavimą šioje Šv. Andriejaus vakaronėje. Taip pat pirmininkė tikisi, kad kitais metais šioje šventėje dalyvaus daugiau mokyklų mokinių.

Paluknio vidurinės mokyklos mokinių tarybos kuratorė Evelinaand1 SolovjovaDSC_0866

DSC_0874

Parašykite komentarą