Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena

AIDS (1)_1           Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 m. Šiais metais įvyko visų pasaulio šalių Sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu nuspręsta keistis su šia liga susijusia informacija tarp medikų ir minėti gruodžio 1-ąją kaip kovos su AIDS dieną.
Minint Pasaulinę AIDS dieną, mūsų mokykloje visą savaitę (gruodžio 1-5 d.) buvo organizuojamos įvairios prasmingos veiklos. Gruodžio 1-ąją dieną buvo gaminamos emblemos, kurios buvo įsegtos mokytojams ir mokiniams. Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė piešinių konkursas „Raudonas kaspinas”. Konkursą organizavo dailės vyr. mokytoja Renata Chosčijeva. Šiam konkursui nuostatus parengė socialinė pedagogė Liudmila Narkevič. Visi 5-12 klasių vadovai pravedė klasės valandėles „Ką aš žinau apie AIDS?”
Visą renginių ciklą vainikavo konkursas – protmūšis „AIDS geriau žinoti”. Konkurse dalyvavo 5-12 klasių mokiniai. 5-6, 11-12 klasių mokiniai konkurse dalyvavo žiūrovų teise, o 7-10 klasių mokiniai nutarė išbandyti savo jėgas. Tam, kad mokiniai galėtų dalyvauti konkurse, prieš mėnesį turėjo užsiregistruoti internetinėje sistemoje.
Prieš konkursą socialinė pedagogė Liudmila Narkevič papasakojo, kada ir kaip pradėta minėti ši diena, pateikė mokiniams vaizdinę medžiagą apie AIDS užsikrėtimo atvejus pasaulyje ir Lietuvoje, papasakojo sklandžiusias legendas. Vaizdinei medžiagai perteikti buvo naudojama interaktyvi lenta. Ruošiantis konkursui buvo naudojamasi leidiniu „Konsultacinė pagalba prieš ŽIV tyrimą ir po jo”, taip pat S. Čeplinsko metodine medžiaga „ŽIV infekcija, AIDS ir visuomenės sveikata”.
Kai išaušo lemtingoji akimirka, dvi mokinių komandos – A ir B – pradėjo varžytis tarpusavyje dėl nugalėtojos titulo. Buvo sudarytos 2 jungtinės 7-10 klasių mokinių komandos. 3 komisijos nariai – Mažena Krasovska, Stanislav Charukevičius, Teresa Rynkevič – ėmėsi vertintojų darbo.
Vienam klausimui atsakyti buvo skirta 1,5 minutės. Pasibaigus atsakymui skirtam laikui, lapai buvo surenkami ir parodomas teisingas atsakymas. Kas keli klausimai buvo pateikiami komandų rezultatai, todėl komandoms nereikėjo laukti, kol bus ištaisyti visi atsakymai. Rezultatai buvo matomi visą žaidimo laiką, tad komandos galėjo pasitempti.
Konkursas – protmūšis „AIDS geriau žinoti” mokiniams suteikė galimybę pagilinti savo žinias apie ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, prevencines priemones, padrąsino apie tai kalbėti garsiai, skatino toleranciją ir užuojautą užsikrėtusiems ŽIV ir segantiems AIDS.

Liudmila Narkevič,
socialinė pedagogė metodininkė

Parašykite komentarą