Lenkijos Nepriklausomybės dienos minėjimas

file56505523_c80542d6Lapkričio 11 – oji viena svarbiausių datų Lenkijos istorijoje. 1918 metais lenkų patriotizmo ir ištvermės dėka šalis atgavo nepriklausomybę. Lenkijos valstybė vėl atsirado Europos žemėlapyje.
Nepriklausomybė buvo paskelbta iškart po to, kai Vokietija pasirašė kapituliacijos sutartį. Austrijos ir Vengrijos imperija bei Rusija, kurios buvo pasidalijusios Lenkijos teritoriją, taip pat kentė sunkius karo padarinius, todėl nesugebėjo sutrukdyti Lenkijos laisvei.
Lapkričio 10 dieną Paluknio vidurinėje mokykloje vyko Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Renginio pradžioje išklausėme Lenkijos himno. Nuskambėjus himno akordams, įžangos žodį tarė istorijos mokytoja Janina Gudalevič. Labai įdomiai ir įtaigiai ji pasakojo apie įvairius istorinius momentus: Lenkijos padalijimą, Varšuvoje vykusį sukilimą, mėginimą gelbėti valstybę, pasiaukojančią patriotų kovą už nepriklausomybės atgavimą, taip pat perteikė detales apie sukilimo žemėlapį, rodė dokumentinių filmų apie tai, kaip spausdino ir platino laikraščius, ką dažniausiai juose rašė.
Renginį tęsė lenkų kalbos mokytojos Teresos Rinkevič paruošti 10 ir 11 klasių mokiniai: Lukaš Mackevič, Alina Bartosevič, Evelina Rinkevič ir Greta Charukevič. Jie pasakojo apie Kšištofo Kamilio Bačinskio, kuris dalyvavo Varšuvos sukilime, gyvenimo detales, taip pat deklamavo jo eilėraščius. Renginio pabaigoje nuskambėjo giesmė „Varšuvos vaikai“ , skirta tiems lemtingiems praeities įvykiams.

Marta Makutonovič,
12 klasės mokinė

Parašykite komentarą