Pirmokų šventė

          Spalio 16 dieną Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vyko Trakų rajono Pirmokų šventė. Ši šventė yra išskirtinė tuo, kad ją organizuoja tik lenkų mokyklos, kurių rajone yra keturios. Be to, ši šventė yra judanti, keliaujanti iš vienos mokyklos į kitą. Šiais metais garbė organizuoti šventę teko kaimyninei mokyklai, o kitais metais iškilmės vyks Lentvario H. Senkevičiaus gimnazijoje.
          Visos pirmos klasės mokytojos gavo užduotį – paruošti savo auklėtinius šventei, parengti programėlę. Vaikai išmoko eilėraštį: ,,Hej, ho, pierwsza klasa“ ir dainelę ,,Pierwsza klasa“. Džiugu, kad pirmokams puikiai sekėsi, gal tik truputėlį vaikai drovėjosi, nes svetimoje mokykloje jautiesi nedrąsiai. Po pasirodymo pirmokai prisiekė, kad nori tapti tikrais pirmokais. kad gerai mokysis, gerbs mokytojus, draugus ir artimuosius, laikysis taisyklių ir bus geri piliečiai.
         Po ištartų priesaikos žodžių Lenkų rinkimų akcijos nariai, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai T. Solovjova ir T. Tučkovski, įteikė kiekvienos pirmokų klasės mokytojai Liudijimą, kuriame pažymėta apie pirmos klasės mokinių teisėtą priėmimą į pirmokų gretas. Trakų rajono švietimo skyriaus vyr. specialistė A. Jakonis ir Trakų rajono vicemerė M. Puč įteikė dovaną – žaidimą anglų kalbos mokymui. Šis žaidimas atiteko mūsų mokinukams. Taip pat kiekvienas vaikas gavo po dvi pasakų knygas. Tai Lietuvos Respublikos Seimo nario Jaroslavo Narkevičiaus dovana.
Pirmokai buvo labai laimingi, kad gavo tokias naudingas dovanėles. Po apdovanojimų įteikimo šventės kaltininkai, mokytojai, svečiai įamžino šį svarbų įvykį. Na, o jau šventės pabaigoje mes visi buvome pavaišinti kibinais, vaisiais ir skaniais sausainiais. Labiausiai vaikus pradžiugino drakoniuko teatro spektakliukas ,, Zigmo nuotykiai“.
        Ačiū už buvimą šventėje kartu su savo vaikais Novaldo mamai, Boženai Mackevič, ir Timono mamai, Anai Aliukonis.

Božena Senkanec,
pradinio ugdymo vyr. mokytoja

20141016_094112-SMILE

20141016_105045-MOTION

Parašykite komentarą