Prevencinė paskaita apie kvaišalų ir palaidumo žalą

Geri ir prasmingi darbai dažniausiai būna
padaryti tyliai,
įdedant į juos širdį, protą ir nelaukiant padėkos…..

              Rugsėjo 30 dieną mūsų mokykloje sulaukėme neįprasto svečio – kunigo Roberto Gedvydo Skrinsko. Jis yra vyskupo Motiejaus Valančiaus Blaivybės sąjūdžio narys, Human Life International tarptautinės organizacijos Lietuvoje atstovas, didžiausios Lietuvoje už gyvenimą – ,,Pro Vita“ interneto svetainės kūrėjas. Kun. Robertas Skrinskas rengia paskaitas apie aktualias problemas visuomenėje.
       Susitikimas su kunigu buvo kruopščiai planuojamas. Trakų rajono socialinių pedagogų posėdyje gimė graži idėja, kuri netrukus ir buvo įgyvendinta. Šį antradienį kun. R.G.Skrinskas su prevencine programa pirmiausia apsilankė Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinėje mokykloje. Iš čia nuvyko į Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinę mokyklą. Trečioji mokykla, į kurią užsuko kun. R.G.Skrinskas – tai Lentvario M. Šimelionio gimnazija. Na, ir galutinis kunigo kelionės tikslas pagaliau atvedė į mūsų mokyklą, kurioje jo laukė 7 – 12 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos administracija.
      Kunigas detaliai pasakojo apie girtavimo, rūkymo ir narkotikų pasekmes ir padarinius, kas atsitinka žmogaus kepenims, plaučiams ir širdžiai, kai žmogus per daug dažnai arba reguliariai vartoja alkoholį. Atskleidė, kodėl alus yra pavojingiausias nuodas iš alkoholinių gėrimų. Ne tik žodžiais, tačiau ir vaizdine medžiaga kunigas parodė, kaip yra atliekamas abortas, kas atsitinka naujagimiui po aborto ir kiek procentų sumažėja tikimybė susilaukti kūdikio.
          Paskaita buvo labai įdomi, aktuali ir informatyvi. Buvo panaudota medžiaga iš Honkongo, D. Britanijos, Vokietijos, JAV, Rusijos ir Lietuvos. Tai sukėlė didelį mokinių susidomėjimą. Medžiaga ir įtaigus pasakojimas sukrėtė ir privertė susimąstyti mokinius apie rūkymo ir gėrimo žalą, palaido gyvenimo pasekmes.
          Po paskaitos mokyklos direktorė A. Sakovič padėkojo kunigui už meilę jaunimui, dorovinių vertybių puoselėjimą, šiltą bei paprastą bendravimą. Mokyklos bendruomenės vardu ji įteikė kunigui padėkos raštą.

Liudmila Narkevič,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

20140930_124532 20140930_124654 20140930_124532

Parašykite komentarą