Europos kalbų diena mūsų mokykloje

392_acd69d4ca6ab8acd174f24de90568dbe

           Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai.
       Mūsų mokykloje Europos kalbų diena švenčiama jau ne vienerius metus. Ją organizuoja kalbų metodinės grupės narės. Ruošiant renginį daug padeda klasių vadovai. Šiemet renginio vedėjų amplua išbandė dešimtokė Alina ir vienuoliktokė Evelina. Gražų sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Agnieška Sakovič. Direktorė pabrėžė, jog ši diena svarbi visų tautybių žmonėms, gyvenantiems Lietuvoje. Ji pasidžiaugė mokinių ir mokytojų galimybe bendrauti keliomis kalbomis. „Kalba – tai didžiausias mūsų turtas. Nepamirškime, kad esame lenkai, gyvenantys Lietuvoje!”, ‒ tokiais žodžiais savo kalbą baigė direktorė.
          Itin linksmai ir spalvingai savo pasirodymą pradėjo mažiausieji renginio dalyviai – 1-4 klasių mokinukai. Lenkų, anglų, lietuvių kalba jie dainavo linksmą dainelę ir rankutėmis imitavo judesius. Į dainos sūkurį mokinukai įtraukė ir aktų salėje buvusius mokytojus bei mokinius. Mokinius ruošė pradinio ugdymo mokytojos B. Senkanec, M. Ščiglo.
            5-6 klasės mokiniai su klasės auklėtoja pristatė Vengriją. Artistinius gebėjimus pristatant šalį pademonstravo šeštokai Danielia, Božena, Loreta ir Tomaš. „Europos vidury tarp žvaigždžių gintarų yra tokia šalis. Europos vidury tarp Rytų Vakarų ir tu ten gyveni”, – nuskambėję šios žinomos dainos žodžiai nepaliko nei vieno žiūrovo abejingo savo šaliai. Kartu su mokiniais dainavo ir auklėtoja R. Joknienė.
            7-8 klasės mokiniai sudomino pristatymu apie Graikiją. Skambant Sirtakio garsams, buvo kalbama apie šią Europos valstybę, įsikūrusią Balkanų pusiasalyje šalia Europos ir Azijos kryžkelių. Šių klasių mokiniai pasisiuvo chitonus, t.y. tokius apsiaustus, kurie buvo dėvimi senovės Graikijoje. Taip pat žiūrovai buvo pavaišinti keptais sausainiais su Fetos sūriu ir alyvuogėmis. Gaminant vaišes daug prisidėjo auklėtoja R. Chosčijeva.
       9 klasės mokiniai pasirinko pristatyti Suomiją. Mokiniams pasiruošti padėjo klasės auklėtoja J. Gudalevič. Devintokai žiūrovus mokė kalbėti suomiškai. Po šalies pristatymo mokiniai surengė trumpą mini viktoriną. Teisingai atsakę į pateiktus klausimus gavo prizų.
10 klasei teko garbė kalbėti apie gražią šalį – Ispaniją. Žiūrovai galėjo paganyti akis stebėdami filmą apie koridą. Dešimtokai buvo paruošę ir tradicinių šios šalies patiekalų – bulvyčių su specialiu aštriu padažu. Dešimtokams pasiruošti renginiui padėjo klasės auklėtoja I. Šulc.
              11 klasės mokiniai filmuota medžiaga subtiliai perteikė meilės šalies – Prancūzijos – grožį. Prancūzija visiems žinoma kaip aukštosios mados šalis. Visi puikiai žinome K. Šanel, K. Dior, betarpiškai susijusių su šia šalimi, pavardes. Mokiniams, besiruošiantiems renginiui, talkino auklėtoja E. Solovjova.
         12 klasės atstovai kalbėjo apie karo nualintą Ukrainą. Daug įdomios ir vertingos medžiagos apie šią šalį pateikė M. Makutonovič. Žiūrovai dalyvavo dvyliktokų organizuotoje viktorinoje. Mokiniams pasiruošti padėjo klasės auklėtoja I. Grigienė.
          Europos kalbų diena yra puiki proga stabtelėti įsisukusių darbų sūkuryje ir bent trumpam atsikvėpti matant gražius reginius, girdint nuostabius dainų, atliekamų įvairiomis kalbomis, žodžius. Tokie renginiai dar kartą įrodo, kad esame vieningi, išradingi bei kūrybingi.

Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą