Vasario 16 – meilės Tėvynei diena

Vasario 14 dieną jau nuo pat ryto mūsų mokykloje prasidėjo prasmingos veiklos, skirtos Lietuvos nepriklausomybės dienai pažymėti. Mokytojai, mokiniai, mokyklos darbuotojai pasipuošė trispalvėmis juostelėmis, kurias įsisegė arčiau širdies, tokiu būdu išreikšdami savo meilę ir pagarbą Tėvynei Lietuvai.

Per  pirmąją pamoką istorijos vyr. mokytojos Janinos Gudalevič iniciatyva buvo vykdoma 5-12 klasių viktorina ,,Ką aš žinau apie Lietuvą?”. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, kurie buvo susiję su istorine Lietuvos praeitimi.

Istorijos vyr. mokytoja Janina Gudalevič renginio metu paskelbė atskirų grupių prizinių vietų laimėtojus. Konkurso laimėtojams dovanas įteikė seniūnė Marija Golubovska.

5-6 klasių prizinių vietų laimėtojai:
1. R. Dakinevič – 25 taškai.
2. T. Veršilo – 24 taškai.
3. A. Makutonovič – 13 taškų.

 7-8-9 klasių prizinių vietų laimėtojai:
1. U. Charukevič – 25 taškai.
2. L. Mackevič – 24 taškai.
3. A. Ruškevič – 14 taškų.

 10-11–12 klasių prizinių vietų laimėtojai:
1. G. Charukevič – 29 taškai.
2. M. Matijaškaitytė – 28 taškai.
3. E. Rynkevič – 26 taškai

Antroji pamoka buvo skirta ne mažiau prasmingai veiklai – 5-12 klasių mokinių atstovai, mokyklos administracija, mokytojai dalyvavo Trakų r. savivaldybės paskelbtoje akcijoje ,,Mes tikrai mylime Lietuvą”. Šioje akcijoje dalyvavo  seniūnijos (seniūnė Marija Golubovska), bendruomenės ,,Dienmedis“ (pirmininkė Alina Rizgelienė) atstovai, Trakų kultūros rūmų Paluknio padalinio darbuotojos Renata Joknienė ir Ivona Grigienė, abi ugdymo įstaigos, vaikų darželis, bibliotekos vedėja Danutė Nekulsian, maisto prekių parduotuvių vedėjos su savo darbuotojomis.

Iš anksto paruoštas trispalves širdeles vaikai ir suaugusieji kabino ant didžiulių tuopų, augančių centrinėje Paluknio gatvėje. Trispalvių širdelių gamyba pasirūpino technologijų vyr. mokytoja Liudmila Narkevič, dailės vyr mokytoja Renata Chosčijeva su savo ugdytiniais.

 Per trečiąją pamoką vyko šventinis renginys „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą”, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos Evelina Solovjova, Daiva Daukševičienė, muzikos mokytoja Renata Joknienė, choreografijos mokytoja Ivona Grigienė. Renginio metu skambėjo prasmingos eilės apie Tėvynę, dainų posmai, perteikiantys Lietuvos grožį.
10 kl. mokinė Greta perskaitė pranešimą, nušviečiantį Vasario 16 esmę ir prasmę. Pranešimo metu buvo demonstruojamos skaidrės, vaizduojančios svarbius Lietuvai įvykius, perteikiančius istorinę praeitį.

Dvyliktokė Ana renginį pabaigė labai prasmingais žodžiais: „Kiekviename iš mūsų, kad ir kur kas būtume, mūsų jausmai, mūsų mintys, mūsų ryžtas ir veiksmai turi būti nukreipti į tai, kad neištirptume, o išliktume kompaktiška tauta, su savo nesudarkyta kalba, su savo neiškreiptomis tradicijomis ir kultūra, su savo vientisa nesuniokota žeme. Šiandien. Dabar ir visada“.

 Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą