Policijos pareigūnų ir mokinių susitikimas mokykloje

                 Mūsų mokykla palaiko ilgalaikius ryšius su Trakų raj. Rūdiškių nuovados pareigūnais, kurie visada noriai atvyksta į svečius. Todėl ir šį kartą socialinės pedagogės Liudmilos Narkevič kvietimu jie atskubėjo į susitikimą, kuris buvo numatytas šių mokslo metų mokyklos veiklos plane. Į mokyklą atvyko Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas Eugenijus Vytautas Kurmanavičius ir šio poskyrio specialistė Oksana Klimaševskaja.

Pirmiausia pareigūnai susitiko su pradinių klasių mokinukais ir jų mokytojomis.            Pareigūnai stengėsi mokiniams suteikti kuo daugiau žinių apie saugų elgesį kelyje, viešse vietos ir namuose, sudominti policininko profesija, kuo išsamiau su ja supažindinti. Inspektoriai taip pat priminė  mokiniams, kaip saugiai keliauti į mokyklą ir grįžti į namus, supažindino su svarbiausiais apsisaugojimo būdais, informavo, kur reikėtų kreiptis  įvairiose kritinėse situacijose. Jie labai džiaugėsi, kad mokiniai drąsiai bendrauja, domisi, klausinėja ir tokiais susitikimais lieka patenkinti.

     Vėliau pareigūnai susitiko su vyresniųjų klasių mokiniais. Šio susitikimo tikslas – supažindinti mokinius su jų teisėmis, pareigomis, teisine atsakomybe, taip siekiant sumažinti mokinių nusikalstamumą. Pareigūnai supažindino mokinius su administracine ir baudžiamąja atsakomybe. Susitikime daug dėmesio skirta teisinei atsakomybei panaudojus smurtą kito žmogaus atžvilgiu. Taip pat buvo kalbama apie tokias aktualias problemas kaip necenzūrinių žodžių vartojimas, rūkymas, alkoholio vartojimas viešose vietose, azartinių žaidimų lošimas. Pareigūnas Vytautas Kurmanavičius mokiniams pasakojo realius atvejus iš savo praktikos, kaip padaryta įvairi nusikalstama veika turėjo įtakos tolimesniam jaunuolių gyvenimui. Mokiniai ir mokytojai įsitraukė į diskusiją, prašė pareigūno atsakyti į rūpimus klausimus.

        Susitikimo metu mokiniams buvo akcentuota nepriekaištingo elgesio mokymo įstaigoje ir viešoje vietoje svarba. Nuolat besirūpinantys visų piliečių saugumu policijos pareigūnai teigė, kad kiekvienas žmogus privalo prisidėti prie saugumo užtikrinimo savo doru elgesiu, perspėdamas draugą ar pažįstamą dėl netinkamo elgesio.

    Policijos komisariato pareigūnai išsamiai atsakė į mokinių pateiktus klausimus, padovanojo informacinių lankstinukų aktualiais klausimais bei atšvaitų.

Liudmila Narkevič,

Paluknio vid. mokyklos socialinė pedagogė metodininkė

Parašykite komentarą