Laisvės gynėjų dienos minėjimas


Laikas į šiandieną atiteka iš nematomų tolių. Galima gyventi ir nejausti jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mums ir viskas su mumis baigsis. Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugramzdinusius įvykius, sukaktis, faktus ir žmones…. iš 1991 metų sausio 13 – osios atiteka laiko upė į šiandien dieną…

         Būtent tokiais žodžiais Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai šių metų sausio 13 d.  pradėjo Laisvės gynėjų dienos minėjimą.  Šią dieną visa mokyklos bendruomenė, kaip ir kiekvienais metais dalyvavo  pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Nuo 8 valandos ryto languose degė žvakutės. Vėliau mokiniai, mokytojai ir mokyklos administracija susirinko kartu prisiminti skaudžius istorijos įvykius, gražiais žodžiais, eilėraščiais apie Tėvynę ir tylos minute pagerbti tuos, kurie aukodami savo gyvybes padovanojo tautai Laisvę.

         Mokyklos mokiniai piešė plakatus, piešinius 1991 m. sausio 13 –osios įvykių tema. Buvo iškabintos nuotraukos priminančios anų metų tragiškus įvykius. Mokiniai taip pat padarė 14 širdžių ant kurių buvo užrašytos 1991 m. sausio 13 d. aukų vardai ir pavardės. Širdys su žuvusiųjų pavardėmis simbolizavo tai, kad mokiniai prisimena ir gerbia tuos žmones, kurie tą dieną nebijojo ir stojo kovoti už Tėvynės laisvę. Tarp išdėliotų širdžių degė žvakės.  Būtent prie šių širdžių ir žvakių nuskambėjo Justino Marcinkevičiaus eilėraštis „Rauda“. Taip buvo prisiminta prieš 23 metus Lietuvos piliečių vieningumo dėka pasiekta laisvė.

 Lietuvių kalbos mokytoja Evelina Solovjova

Parašykite komentarą