„Einame draugystės keliu”

      

  Mūsų mokykloje lapkričio 22 dieną  vyko integruotas prevencinis renginys, skirtas 5–12 klasių mokiniams, Einame draugystės keliu”. Šiai dienai įprasminti buvo sugalvota įvairios prasmingos veiklos.
5-12 klasių mokiniams lapkričio 22 dieną buvo vedami įvairaus pobūdžio užsiėmimai, skatinantys mokinių draugiškumą, toleranciją, pagarbų tarpusavio bendravimą. Numatytos mokykloje veiklos, užsiėmimai buvo skirti motyvuoti mokinius įsijungti į draugiškesnės mokyklos kūrimą, skatinti draugiškus tarpusavio santykius, ugdyti mokinių toleranciją bei kartu ieškoti sprendimų, padėsiančių sukurti draugiškesnę atmosferą mokykloje.
Šią dieną mokykloje sulaukėme svečių. Pas mus atvyko Paluknio „Medeinos” vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Leonora Daugudienė, Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alina Sobolevska,
Švietimo ir komunikacijos skyriaus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro atstovas Zigmas Nagys, su kuriuo mokyklos bendruomenė jau ne pirmus metus bendradarbiauja. Kalbėdamas svečias palietė opias priklausomybės nuo rūkymo, alkoholio, narkotinių medžiagų problemas, kalbėjo apie lytiškai plintančias ligas bei būtinybę tikrintis sveikatą ir gydytis. Lektorius užsiminė ir apie lytiškai plintančias ligas bei ryšį su nevaisingumu. Po paskaitos buvo atsakinėjama į mokinių užduotus klausimus.
Po įžanginio žodžio mokiniai išsiskirstė po kabinetus, kur  ruošė pranešimus. Atskirai dirbo 5 – 8 ir 9 – 12 klasės su savo auklėtojais.
Klasėse vyko diskusijos su auklėtojais, mokyklos socialine pedagoge, savo žiniomis tarpusavyje dalinosi ir patys mokiniai. Po diskusijos vyresniųjų klasių mokiniai žiūrėjo prevencinį filmą „Klasė“. Šis estų filmas apie pastaruoju metu vis aštrėjančią smurto mokyklose problemą. „Klasės“ tema itin aktuali Lietuvai, kur vis netyla kalbos apie smurtą ir patyčias mokyklose, ieškoma įvairiausių prevencinių problemos sprendimo būdų.
Tokie renginiai – tai galimybė jauniems žmonėms daugiau sužinoti apie kylančias grėsmes sveikatai, išmokti apsisaugoti ir apsaugoti kitus, suformuoti neigiamą nuostatą žalingiems įpročiams.

Liudmila Narkevič,
vyr. socialinė pedagogė


Parašykite komentarą