Lapkričio 11 – oji – Lenkijos Nepriklausomybės diena

„Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.”


                 Lapkričio 11 – oji – tai svarbi ir reikšminga diena kiekvienam lenkui. Ši diena svarbi ir mums, Lietuvoje gyvenantiems lenkų tautybės žmonėms. Tai susimąstymų, prisiminimų diena, kuomet kiekvieno lenko širdyje dega nepriklausomybės liepsnelė. Šiandien, kaip ir kasmet, mūsų mokykloje vyko renginys, skirtas šiai dienai įprasminti.
Šventinį renginį pradėjo istorijos mokytoja Janina Gudalevič. Iškilmingai atsistoję giedojome Lenkijos himną. Toliau renginį tęsė 9-12 klasių merginos. Jos trumpai gražiais žodžiais pristatė Lenkiją ir jos istoriją. 5 ir 8 klasės mergaitės deklamavo eilėraščius apie tėvynę. Klausėme patriotinių dainų: „Szara piechota”, „Białe róże“, „Marsz pierwszej brygady“. Muzikiniu renginio fonu pasirūpino muzikos mokytoja Renata Joknienė. Sceną šventiškai apipavidalino dailės mokytoja Renata Chosčijeva.
                Renginio metu peržiūrėjome neilgą filmą apie Lenkijos istoriją.Šis filmas supažindina su Lenkijos Respublikos istorijos raida nuo valstybės susikūrimo iki šių dienų. Renginio pabaigoje lenkų kalbos mokytoja Teresa Rynkevič mokiniams uždavė diskusinio pobūdžio klausimus, norėdama patikrinti, ar mokiniai įdėmiai klausėsi.       

Šis renginys liks ilgam mūsų atmintyje, nes laisvė – pirmasis ir tikrasis tautos laimės ir gerovės šaltinis. Labai džiaugiuosi, kad mokykloje vyksta tokie renginiai, kurie primena mokiniams apie tokią dieną, kuri yra svarbi kiekvienam lenkui patriotui.

Marjolia Matijaškaitytė,
12 klasės mokinė

 

  

Parašykite komentarą