Mokslo ir žinių diena

            Vasara jau suskaičiavo paskutinius savo atokvėpius. Nenumaldomai atėjo Rugsėjo pirmoji – diena, kuomet į mokyklos suolus sugrįžo mokiniai. Visi vėl kibs į sunkų, devynis mėnesius trunkantį darbą.
Šią dieną pirmaklasiai pirmą kartą peržengė mokyklos slenkstį, tad jiems tai naujo patyrimo šventė. Kiti po vasaros atostogų susitiko bendramokslius. Mokydamasis mokykloje vaikas užauga, subręsta, mokosi ne tik mokslo dalykų, bet ir bendravimo, gerų jausmų. Žmogus mokosi didžiąją savo gyvenimo dalį – vaikystę ir jaunystę.
Taigi Rugsėjo 1- oji – tai viso gyvenimo šventė.
Šią svarbią dieną mūsų mokykloje nuo ankstaus ryto šurmuliavo mokiniai. Buvo girdimas skardus jų juokas, kalbos apie vasaros įspūdžius. Nuo 8 val. kabinetuose vyko pirmosios klasės valandėlės. 10 valandą mokyklos bendruomenė dalyvavo šv. Mišiose, po kurių  mokiniai ir jų tėvai suskubo atgal į mokyklą, kur vyko šventė. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, prasidėjo šventinė naujųjų mokslo metų dalis. Šventę organizavo 12 klasės mokiniai su auklėtoja T. Rynkevič.
Sugrįžusius po vasaros atostogų visus pasveikino Paluknio seniūnė M. Golubovska,  mokyklos direktorė A. Sakovič, direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Narkevič. Mokyklos direktorė A. Sakovič pirmokams iškilmingai įteikė pasus, liudijančius, kad jie nuo šiol jau tikri mokiniai. Taip pat pirmokams buvo įteiktos dovanos – kuprinės su mokymuisi reikalingomis priemonėmis. Dovanomis pasirūpino Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija.
Keliems mūsų mokyklos mokytojams (geografijos mokytojai S. Chalaburdo, matematikos mokytojui S. Charukevičiui, technologijų mokytojui N. Gorpinič, dailės mokytojai R. Chosčijevai), skaičiuojantiems jubiliejinius pedagoginio darbo stažo metus, mokyklos direktorė A. Sakovič šią ypatingą dieną įteikė gėlių. Gėlių puokštė buvo įteikta ir naujai pradėsiančiai mūsų mokykloje dirbti priešmokyklinio ugdymo grupės mokytojai G. Paulauskienei.
Labai norisi tikėti, kad šis rugsėjis bus viltingas ne tik pirmokėliams, bet ir mokiniams, baigusiems pradinę bei pagrindinę ugdymo grandį, taip pat abiturientams. Smagu būtų, kad kiekviena Rugsėjo 1 – oji, nutvieksta rudenin įžengusios saulės spindulių ir džiuginanti margaspalviais jurginų, astrų žiedais – visiems kasmet keltų tik šviesias ir gražias emocijas.


Sėkmingų ir viltingų naujų Mokslo metų, mieli mokytojai ir mokiniai!
Wszystkim udanego nowego roku szkolnego!

A.Sakovič,
mokyklos direktorė

L. Narkevič,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą