Kalba –langas į pasaulį

„Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina,

pilietiškumo  tėvas, valstybės sargas‘‘

                              /M.Daukša/

Rugsėjo 26 –oji –Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Europos kalbų diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl  daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Mūsų mokykloje taipogi vyko renginys, skirtas  šiai dienai paminėti. Renginį sudarė 2 dalys: pasirinktos Europos šalies pristatymas ir viktorina. Kiekviena klasė paruošė pristatymą apie pasirinktą Europos šalį, kurio metu pateikė išsamią informaciją apie  Latviją, Lenkiją, Rusiją, Didžiąją Britaniją, Vokietiją.

Lenkų kalbos mokytoja Teresa Rinkevič papasakojo apie Europos kalbų dieną, paminėjo, kokiomis kalbomis bendraujama mūsų krašte, paskatino mokytis užsienio kalbų. 5-os klasės mokiniai nustebino išsamiu pasakojimu apie Latviją bei latviškai atlikta nuotaikinga dainele. 6-7 klasės pristatė Lenkiją. Sužinojome ne tik svarbiausius faktus apie šią šalį, bet ir paragavome skanių Anios Makutunovič keptų pyragėlių. Apie turtingą Rusijos kultūrą papasakojo 8-os klasės mokiniai, o apie Didžiosios Britanijos svarbiausius objektus, šalies pasiekimus bei žymius žmones papasakojo 9-okai.

„Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, dvasia…“, – išsakė savo mintis 10-okai, o šalių pristatymus pasakojimu apie Vokietiją užbaigė 12-os klasės mokiniai.

Antroji renginio dalis – viktorina. Joje dalyvavo kiekvienos klasės trys mokiniai, kurie sudarė tris grupes. Kalbų mokytojos T. Rinkevič, E. Solovjova, V. Klejevskaja ir N. Mikulskienė parengė užduotis, kurias mokiniai atliko nurodytu laiku. Mokytojos džiaugėsi mokinių žiniomis , o viktorinos komisija pasveikino nugalėtojus.

Kalbos atveria duris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo bei ekonominės plėtros galimybių. Daugiakalbystė įvairiose mūsų visuomenės srityse darosi vis paklausesnė, o gebėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam yra kasdienio gyvenimo būtinybė.

 

Natalija Mikulskienė,

anglų kalbos mokytoja

Parašykite komentarą