Vizitas Gožove

Europos kultūros savaitė Gožove

       Gegužės 21-24 d. Paluknio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič, muzikos mokytoja Renata Joknienė, choreografijos mokytoja Ivona Grigienė ir pradinio ugdymo mokytoja Agneška Ščiglo viešėjo Gožove, kur vyko Europos kultūros savaitei skirti renginiai. Europos kultūros savaitės idėja yra grįsta bendradarbiavimo principu tarp Gožovo aukštosios mokymo įstaigos ir mokyklų partnerių. Europos valstybių kultūros, senųjų amatų ir tradicijų puoselėjimas – tai šią šventę vienijanti grandis.

          Europos kultūros savaitės programoje – mokslinės konferencijos ir diskusijos, šiuolaikinio meno ir istorinės parodos iš iki šiol neeksponuotų muziejų archyvų, paskaitos, moksliniai seminarai, skirti jaunimui, filmų peržiūros, meninės programos ir kiti šiai progai skirti renginiai.

          Kiekvienais metais vis daugiau plačiosios visuomenės ir šalių įsitraukia į Europos kultūros savaitės veiklą, atkreipiamas vis didesnis dėmesys į idėjas, skleidžiamas per šiai savaitei skirtus renginius. Europos kultūros savaitės renginiais siekiama stiprinti visuomenės suvokimą, jog vertybėmis paremta kultūra yra žmogaus išminties ir dvasingumo raiška, galinti suvienyti žmones kurti darnią visuomenę pažangios evoliucijos kelyje.

         Europos kultūros savaitės metu Gožove buvo pristatoma Lenkijos, Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos ir Lietuvos kultūra. Lietuvos kultūros ambasadorėmis tapo šaunios Paluknio vidurinės mokytojos. Viena iš keturių dienų buvo skirta Lietuvos kultūros propagavimui. Mokytojos Renata Joknienė, Ivona Grigienė, Agneška Ščiglo atliko kepurinę, dainavo sutartines, lietuvių liaudies dainas bei propagavo Vilniaus krašto lenkų kultūrą. Atliekami lietuvių liaudies šokiai ir dainos susilaukė didelio susidomėjimo. Mūsų krašto atstovės buvo nusivežusios juodos duonos, savo gamybos sūrių, kuriais vaišino šventės dalyvius. Kadangi Paluknys garsus unikaliais, iš pušies balanų pinamais krepšiais, tad ir į Gožovą Paluknio vidurinės mokyklos mokytojos buvo nusivežusios šių dirbinių.

        Mes tikime, kad ši savaitė kiekvieną dalyvį įpareigos ir motyvuos gyventi kultūringiau aukščiausių vertybių pagrindu, primins etikos svarbą visose srityse, sutelks pažinti savo etnines šaknis ir saugoti kultūros vertybes, primins ir kultūros kaip pagrindo būtinybę visose visuomenės gyvenimo srityse.

            Prabėgus savaitei po mūsų vizito Gožove, Paluknyje sulaukėme svečių. Pas mus į svečius atvyko Gožovo aukštosios mokyklos rektorė ir prorektorė. Labai džiugu, jog jos atvyko į mūsų mokykloje organizuotą Šeimos šventę. Vizito metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo tarp Paluknio vidurinės mokyklos ir Gožovo aukštosios mokyklos sutartis. Nuo šiol mūsų mokiniai studijas galės rinktis Gožovo mieste.

          Po šventės viešnias nuvežėme į Trakus. Čia apžiūrėjome puikų Trakų pilies ansamblį, grafo Tiškevičiaus rūmus. Verslininkas Robertas Volosevičius mums suteikė puikią galimybę pasimėgauti kelione garlaiviu Galvės ežeru. Plaukdamos pamatėme gražiausias šio unikalaus kampelio vietas: Trakų pilį, Užutrakio dvarą. O svarbiausia – gerai praleidome laiką grožėdamosios nuostabiais gamtos vaizdais.

             Pamatyti vaizdai viešnias labai sužavėjo. Draugiško vizito laikas neprailgo tiek svečiuojantis Lenkijoje, tiek svečių sulaukus namuose. Tikimės, jog gražus bendradarbiavimo tiltas ilgam sujungs dvi šalis.

 

Liudmila Narkevič,

direktorės pavaduotoja ugdymui

 Nuotraukos

<- Grįžti

Parašykite komentarą