Vaikų vasarps stovykla

 Mokinių vasaros atostogos – ir džiaugsmas, ir galvos skausmas daugeliui tėvų. Smagu, kad nebereikės kontroliuoti atžalų namų darbų ir vaikščioti į tėvų susirinkimus, tačiau kuo bus užimti vaikai?

      Mūsų mokykloje ši problema nors neilgam, bet išspręsta. Nuo birželio 3 dienos duris atvėrė pradinių klasių mokinių stovykla „Bonifacijaus atostogos”. Šešias dienas po nelengvo visų mokslo metų triūso socialiai remtini mokiniai galės pasimėgauti įvairiomis pramogomis bei pailsėti. Taip pat labai svarbu, kad jie visą tą laiką bus saugūs.

         Mokinių užimtumu rūpinasi pradinio ugdymo mokytojos Loreta Mackevič, Agnieška Ščiglo ir Božena Senkanec, kurios, nuolat apgalvojusios dienos darbus, nuo ankstyvo ryto darbo vietose laukia mokinukų. Stovyklos veiklos koordinatore darbuojasi direktorės pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič, kuri stengiasi vaikams sukurti jaukią namų šilumą mokykloje.

       Mokiniai labai noriai atvyksta į stovyklą – kas pėstute atkeliauja iš Paluknio kaimo, kas autobusu atkanka iš šalia įsikūrusių kaimų. Ypač įsimintinas vaikams buvo stovyklos atidarymas. Šią dieną vyko pleneras, skirtas Tarptautinei Vaikų gynimo dienai paminėti. Stovyklautojai piešė svajonių žaidimų aikštelę. Labai turininga buvo antroji stovyklos diena. Mokiniai su mokytojomis vyko į Paluknio kaimo bibliotekos vedėjos Danutės Nekulsian valdas. Iš bibliotekos vedėjos lūpų jie sužinojo daug naujo ir įdomaus.

      Kas nemėgsta šokti? Turbūt nerastume nei vieno, kuris į šį klausimą atsakytų neigiamai. Šokio mokytoja Ivona Grigienė trečiąją stovyklos dieną kantriai žingsnis po žingsnio mokė vaikus tradicinių šokių. Juk mokykloje vyksta daug įvairių švenčių, tad kiekvienam, mažam ir dideliam, privalu mokėti šokti.  Nors daug sūraus prakaito tądien išliejo stovyklautojai, tačiau tikslas buvo pasiektas. Visi buvo nepaprastai laimingi.

        Rytoj mažųjų laukia ekskursija į Paluknio aerodromą, taip pat iškyla gryname ore. Kas gali būti geriau už tokius malonumus!

       Nors mokytojos dirba neatlygintinai, tačiau tai neturi įtakos jų darbo kokybei. Stovykloje laukiamas, globojamas ir apgaubiamas rūpesčiu kiekvienas vaikas. Tikimės, jog mokiniai stovykloje pasisems gerų emocijų, kurių jiems užteks visai vasarai.

 Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą