Užgavėnės

Užgavėnių šventė Paluknyje

       Užgavėnės Paluknio bendruomenei ypatinga šventė. Mat šią dieną visi susirenka išvaryti žiemos, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šią dieną leidžiama paskutinį kartą (iki Velykų) gausiai ir riebiai pavalgyti.

       Vasario 21 dieną Paluknio bendruomenė išradingai šventė Užgavėnes. Šventės metu šeimininkavo persirengėliai, o dėmesio centre buvo Morė. Visiems yra žinoma, jog Morė – tai vaisingumo dievybė, kuri sudeginama lauže tam, kad vėliau atgimtų. O kartu su ja yra išvaromas susikaupęs blogis bei taip visiems įkyrėjusi žiema.

      Renginio vedėjos I. Grigienė ir R. Joknienė savo pranešimuose kalbėjo apie Užgavėnių papročius bei esmę. Taip pat akcentavo, jog šiandien reikėtų kuo daugiau valgyti bei judėti. Abiejų Paluknio vidurinių mokyklų mokiniai buvo pasigaminę Užgavėnių kaukes.

      Šventinį koncertą papildė bei paįvairino Paluknio vidurinės mokyklos mokiniai, kurie padedami lietuvių kalbos mokytojos J. Mackevič žiūrovų teismui pateikė spektaklį, kurio metu vyko Lašininio ir Kanapinio kova. Lašininis vaizdavo sotumą, persivalgymą. Jis buvo storas, su lašinių gumulu burnoje, o Kanapinis vaizdavo liesumą, buvo apdriskęs ir rankose laikė lazdą Lašininiui išvyti. Spektaklio metu Lašininis su Kanapiniu stumdėsi, grumėsi, kol galiausiai Kanapinis nugalėjo.

      Taipogi jau antrus metus kartu su visa Paluknio bendruomene Užgavėnes švenčia ir Valstyvės sienos apsaugos tarnybos aviacijos bazės Paluknyje darbuotojai, kurie visus dalyvius vaišino gardžia grikių koše. Tuo tarpu Paluknio vid. mokyklos direktorė A. Sakovič visus vaišino tradiciniu Užgavėnių valgiu – įvairiais blynais.

      Visi susirinkę bendruomenės nariai nekantraudami laukė dainų, šokių bei žaidimų, kurių nuolatinės organizatorės muzikos mokytoja R. Joknienė bei choreografijos mokytoja I. Grigienė. Mokytojos palukniečius džiugino įvairiais žaidimais. Netrūko taip pat ir sportinių varžybų, kurias organizavo Paluknio ,,Medeinosʻʻ vidurinės mokyklos direktorius V. Gustas ir Paluknio vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojas V. Gudalevič.

     Šventinį koncertą vainikavo Morės sudeginimas ir noras, kad daugiau žiema jau nebegrįžtų į Paluknio kaimelį. Šventės metu nei geros nuotaikos, nei vaišių netrūko, o kojas visi mankštinome įsukti polkos su ragučiais ritmu.

                                                                                      Justyna Mackevič,

lietuvių kalbos mokytoja

Užgavėnių akimirkos

<-Grįžti

Parašykite komentarą